Zarząd Powiatu w Elblągu po raz kolejny podjął decyzję o przyznaniu nagrody Starosty Elbląskiego w dziedzinie Wolontariatu. Ideą nagrody jest wyróżnienie i docenienie osób, które poprzez wolontariat prowadzą bezinteresowną i nieodpłatną działalność na rzecz potrzebujących na terenie Powiatu Elbląskiego. Nagrodę pieniężną i tytuł „Wolontariusz Powiatu Elbląskiego” – w roku 2023 otrzymała Pani Beata Łuczyńska-Pyra z Pasłęka, która od 2006 r. jest opiekunem Szkolnego Koła Wolontariatu, którego członkowie biorą udział w licznych akcjach w środowisku lokalnym.  Na początku działalność koła opierała się głównie na pomocy bezdomnym zwierzętom w pasłęckim schronisku i cyklicznych zbiórkach pieniędzy oraz karmy dla podopiecznych „Psiego Raju”. Z czasem młodzież wraz z opiekunem uczestniczyła w spotkaniach w szkołach i przedszkolach. Obecnie Szkolne Koło Wolontariatu współpracuje ze Schroniskiem „Psi Raj” w Pasłęku, Placówką „Samodzielne Mieszkanie” w Pasłęku oraz „Zakątek’ w Zielonce Pasłęckiej, Przedszkolem Samorządowym nr 2 w Pasłęku oraz Pasłęcką Biblioteką Publiczną i ze szpitalem powiatowym w Pasłęku. Pani Beata organizuje korepetycje uczniowskie dla podopiecznych placówki; wolontariusze pomagają w takich akcjach jak: Dzień Dziecka, Andrzejki, Wieczornica oraz w przedświątecznych zbiórkach słodyczy. Nawiązała współpracę z Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, dzięki czemu 17 wolontariuszy przystąpiło do projektu „Wolontariat z pasją”. Od 2017 r. młodzież ze Szkolnego Koła Wolontariatu, pod jej opieką, bierze udział w ogólnopolskich akcjach: „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach" czy „II Wielkanocna Paczka dla Bohatera”. Jej podopieczni - wolontariusze uzyskali wyróżnienia: w konkursach np. Ośmiu Wspaniałych, Barwy Wolontariatu. Beata Łuczyńska-Pyra jest współorganizatorem Turnieju Muzycznego „Muzyka łączy pokolenia”, w którym udział biorą słuchacze Pasłęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Ponadto jest wolontariuszem sztabowym Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Pasłęku. Za zaangażowanie w pracę wolontariatu otrzymała podziękowania od Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Serdecznie gratulujemy!!!