Przejdź do treści.

Menu

Techniki graficzne to jedna ze specjalizacji w naszej szkole. Realizujemy graficzne działania manualne i cyfrowe. Od lat nasi uczniowie odnoszą sukcesy zarówno w tradycyjnych technikach jak i tych współczesnych – projektowych, świadczące o wysokim poziomie kształcenia w tej dziedzinie, talencie uczniów i zaangażowaniu nauczycieli.

Dzisiaj Szkoła posiada pracownie do realizacji grafiki artystycznej w zakresie technik wypukłodrukowych (linoryt, drzeworyt), wklęsłodrukowych (techniki trawione: akwaforta, akwatinta) i płaskich (techniki litograficzne) oraz pełne zaplecze cyfrowe z najnowszym sprzętem komputerowym i oprogramowaniem Adobe.

Warsztat graficzny jest złożonym i wymagającym procesem pracy, realizowanym w pracowniach specjalizacyjnych Technik graficznych. Na efekt końcowy trzeba czasem poczekać, poczynić serię prób, dokonać wyboru, poznać warsztat i nabyć umiejętności jego wykorzystania. Prezentujemy efekty naszej pracy, dla nas szczególne i motywujące.

W ostatnim okresie nasi uczniowie odnieśli sukcesy na polu ogólnopolskim i międzynarodowym zdobywając nagrody, wyróżnienia jak i kwalifikacje do wystaw.

Na V Międzynarodowe Biennale na Małą Formę Graficzną „Między czernią a bielą…” wpłynęło 746 prac z 21 krajów. Jury przyznało 13 nagród, 16 wyróżnień i 85 kwalifikacji do wystawy.

Nasi uczniowie: Julian Mika i Nico Thiede otrzymali nagrody, a prace Aleksandry Dziąby, Agaty Deputat oraz Liwii Tempczyk zakwalifikowały się do wystawy. Uczniowie pracowali pod opieką artystyczną pani Katarzyny Swoińskiej.

Na XXIII Międzynarodowe BIENNALE GRAFIKI Dzieci i Młodzieży w Toruniu zgłoszono 4940 prac z 30 krajów. Do zestawu wystawowego zakwalifikowano 684 prace z 26 krajów, jury przyznało 80 nagród indywidualnych (z czego 28 z Polski!) i 3 nagrody dla instytucji za kolekcje prac.

Nagrody indywidulane z naszej szkoły zdobyli: Julian Mika, Zuzanna Gębka (pod kierunkiem pani Katarzyny Swoińskiej). Do wystawy zakwalifikowały się prace 10 naszych uczniów i uczennic wykonane w technikach tradycyjnych, warsztatowych i projektowych: Karoliny Kryjom, Róży Mikita, Natalii Peruckiej, Zuzanny Szymanowskej (nauczyciel prowadzący: Janusz Kozak) Kaliny Reuschel, Liwii Tempczyk (nauczyciel prowadzący: Katarzyna Swoińska) Dominiki Bokuniewicz, Karoliny Kryjom, Dominiki Szczepańskiej (nauczyciel prowadzący: Małgorzata Kusyk)

DO 7. Ogólnopolskiego Biennale GRAFIKI PROJEKTOWEJ dla szkół artystycznych w Dąbrowie Górniczej organizowanego przez Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie zgłoszono 207 prac z 22 szkół plastycznych całej Polski. I nagrodę w kategorii ILUSTRACJA otrzymała Ida Popławska za cykl grafik wykonanych w kolażu cyfrowym do autorskiego tomiku wierszy. Kwalifikacje do wystawy otrzymała Maja Czebotar. Uczennice pracowały pod kierunkiem Romy Jaruszewskiej.

Składamy ogromne gratulacje uczniom i ich nauczycielom prowadzącym, życząc dalszych sukcesów!

LSP w GG

bip.powiat.elblag.pl

bip

Nieruchomość w Rangórach k. Elbląga do sprzedaży

Połącz się z tłumaczem

Zarządzanie Kryzysowe

Zarządzanie kryzysowe

Film Promocyjny 2023

Newsletter

Wydarzenia

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 170747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski