We wtorek 17 października br., w Ratuszu Staromiejskim w Elblągu, już po raz dwudziesty trzeci wręczone zostały umowy stypendialne Fundacji Elbląg na rok szkolny 2023/2024. Celem programów stypendialnych jest wspieranie dzieci i młodzieży uzdolnionej i niepełnosprawnej w zdobywaniu wykształcenia pozwalającego im na aktywne życie społeczne i zawodowe.W roku 2023 zostały przyznane stypendia dla 27 dzieci o łącznej wartości 47 tys. zł., dla trzech uczniów szkół podstawowych, czterech uczniów szkół ponadpodstawowych oraz jednego studenta. W ramach Funduszu Polsko-Ukraińskiego, zostały przyznane trzy stypendia w celu wsparcia edukacji zdolnych uczniów z Ukrainy.

Fundacja Elbląg powstała w 2000 roku i od tamtej pory działa charytatywnie, kierując się potrzebami mieszkańców Elbląga oraz całego Regionu Elbląskiego. Realizuje programy stypendialne „Szansa”, „Słonik”, Fundusz Młodych Talentów oraz Stypendium Specjalne od Zarządu, dzięki czemu umożliwia zdobycie wykształcenia niezamożnym, zdolnym uczniom i studentom z terenu Elbląga i okolic. Tegorocznymi darczyńcami było m.in. Starostwo Powiatowe w Elblągu, Fundacja Lotto, Nadleśnictwo Elbląg oraz firma Avante.