17 października w Zespole Szkół w Pasłęku odbyły się uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej w 250. rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: starosta elbląski Maciej Romanowski, burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski, prezes pasłęckiego ZNP Bogdan Pobiarżyn, wiceprzewodnicząca Rady Rodziców Joanna Domeracka oraz były dyrektor szkoły i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Pasłęku Edward Skalij. Wśród obecnych było również wielu emerytowanych nauczycieli i pracowników z byłą wicedyrektor szkoły Jadwigą Seroką na czele. Dzień ten stał się okazją do wyróżnienia pracowników oświaty. Oprócz nagród Ministra Edukacji i Nauki, przyznanych w tym roku wszystkim nauczycielom, Powiat Elbląski zadbał również o pracowników administracji i obsługi szkół jemu podległym, przyznając im nagrody identycznej wartości z budżetu powiatu. Nagrodą starosty elbląskiego uhonorowane zostały w tym roku dyrektor Elżbieta Wasiuk oraz nauczycielka matematyki Joanna Majewska. Ponadto kilku nauczycieli naszej szkoły otrzymało w zeszłym tygodniu odznaczenia państwowe – krzyże zasługi i medale za wieloletnią służbę różnych stopni, a niedługo nastąpi wręczenie dwóm nauczycielkom odznaczeń resortowych – Medali Komisji Edukacji Narodowej. Dyrektor Elżbieta Wasiuk wręczyła sporej grupie pracowników nagrody dyrektora szkoły. Całość imprezy uświetnił występ klas 2b LO i 3a LO. Życzenia wszystkim pracownikom oświaty złożyli nie tylko zaproszeni goście, ale przede wszystkim uczniowie Zespołu Szkół.

info: ZS