Uczestniczki i uczestnicy, poprzez własne działania, dowiedzą się więcej o roli Sejmu i Senatu, ordynacji wyborczej czy neutralności politycznej. Cała społeczność uczniowska zyskała okazję, by tak jak dorośli, oddać głos na startujące komitety i dać znać o swoich poglądach. Młodzi mają głos. W naszej szkole frekwencja wyniosła licząc osoby obecne 40,1% wyniki rozkładały się następująco Lewica 49%, Koalicja Obywatelska 36,7%, Trzecia Droga. 4,1%, Bezpartyjni 4,1%, Prawo i Sprawiedliwość 4,1%, Konfederacja 2%.
Projekt "Młodzi głosują 2023" jest prowadzony przez Centrum Edukacji Obywatelskie i finansowany ze środków German Marshall Fund.Twórca i organizator programu Centrum Edukacji Obywatelskiej jest największą polską organizacją pozarządową działającą w sektorze edukacji. Od 28 pracują na rzecz tego, by młodzi ludzie uczyli się mądrzej i ciekawiej. Prowadzą programy, które pomagają młodym ludziom zrozumieć świat, rozwijają krytyczne myślenie, wiarę we własne możliwości, uczą przedsiębiorczości i odpowiedzialności, zachęcają do angażowania się w życie publiczne i działania na rzecz innych. Więcej informacji na stronie: www.ceo.org.pl.