26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków - święto ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską. Istnieje ponad 200 języków europejskich - ich różnorodność, bogactwo kulturowe i odmienność zachęcają do poszerzania własnych horyzontów, zgłębiania wiedzy o innych krajach oraz nawiązywania międzykulturowego dialogu. Jest to podstawowe przesłanie Europejskiego Dnia Języków obchodzonego również w naszym kraju. Wielość języków jest dziedzictwem świadczącym o naszej ludzkiej tożsamości.

Nauczyciele języków obcych Zespołu Szkół w Pasłęku, jak co roku, uczcili tę ideę poprzez organizację konkursu wiedzy o językach i kulturze świata. W konkursie udział wzięli uczniowie klas pierwszych, dopingowani z widowni przez swoich kolegów i wychowawców. Drużyny walczyły o nagrodę w postaci klasowego wyjścia do kina lub na pizzę. Najlepsi w rywalizacji okazali się uczniowie klasy 1 A LO Hubert Pauksztełło, Filip Włoczewski i Wiktor Kondratowicz. Drugie miejsce zajęli reprezentanci klasy I TA Krzysztof Kuryło, Marcel Dorożyński oraz Dawid Ozga. Na trzecim miejscu uplasowali się reprezentanci klasy I B LO - Zuzanna Rapp, Wiktoria Krzysiak i Jan Stańczyk. Zaszczytne czwarte miejsce zajęli Marta Holeniewska, Nina Sienkiewicz oraz Marcel Tararuj z klasy I TB.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkich serdecznie zachęcamy do nauki języków obcych!

Źródło: Zespół Szkół w Pasłęku