Przejdź do treści.

Menu

Miesiąc po jedenastym Jarmarku św. Bartłomieja, a dziesiątym organizowanym przez SWAL Kuźnia Pruska. Tegoroczna impreza odbyła się 22 sierpnia. Wydarzenie zawsze odbywa się na pasłęckiej starówce w sąsiedztwie krzyżackiego zamku i zabytkowego kościoła św. Bartłomieja. Przeważnie w ostatnią niedzielę sierpnia, co jest nawiązaniem do tradycji średniowiecznych jarmarków. Obok kramów i stoisk z lokalnymi produktami, rękodziełem itp., poprowadzono dawne gry, zabawy i różnego rodzaju warsztaty, np. rękodzielnicze czy łucznicze, w których każdy mógł wziąć udział. Ważną częścią tego wydarzenia są historyczne inscenizacje i prezentacje oraz pokazy np. rycerskie.

 

Wydarzenie zostało współsfinansowane z dotacji Zarządu Powiatu w Elblągu w ramach otwartego konkursu ofert oraz z gminy Pasłęk.

Stowarzyszenie dziękuje wszystkim zaangażowanym w wydarzenie i wspierającym je.

 

Bardzo dziękujemy:

Agnieszce, Bartkowi, panu Grzegorzowi, Jakubowi, Kamili D. i Kamili G, Krzysztofowi, Kornelowi, Stasi, Szymonowi C. i Szymonowi S. – wolontariuszom, którzy brali udział w organizacji i przygotowaniu jarmarku; Angelice, Andrzejowi, Danieli, Emilowi, Mariuszowi, Radkowi i Rambo – wolontariuszom, a zarazem uczestnikom WTZ w Przezmarku, na których pomoc zawsze możemy liczyćChorągwi Zaciężnej Ziemi Kujawskiej – za pokazy walk rycerskich, Wojciechowi Mieszkuńcowi – jedynemu krzyżakowi – bez którego historyczna impreza w krzyżackim grodzie nie mogła się obyć, Alinie Niedzielskiej i Świetlicy w Sztutowie – za warsztaty z rękodzieła, Fundacji Brama Epok – za poprowadzone warsztaty, Bibliotece Publicznej w Pasłęku – jej Pracownikom – za możliwość zwiedzania Izby Historycznej oraz warsztaty: Mennonickim Inspiracjom – za warsztaty wyrabiania masła z degustacją, Mincerowi Fordońskiemu i Czarownicom Fordońskim – za bicie monet, Piotrowi i Antkowi Adamczykom za bursztynowy pokaz, Pogotowiu Miodowemu – za warsztaty miodowe, Sołectwu Zielony Grąd i Stowarzyszeniu Zicherka z Władysławowa – za stoiska gastronomiczne, Szponem i Mieczem – za opowieści o ptakach i pokazy lotów, Marcinowi Kłosińskiemu – za oprawę fotograficzną i Błaznowi Jajoszowi za poprowadzenie wydarzenia.

Dzięki stowarzyszeniu Centrum Rozwoju Ekonomicznego Pasłęka na jarmarku nie zabrakło tradycyjnej zupy serowej. Jesteśmy równie wdzięczni za ochłodę, kawę i poczęstunek dla wspólnych gości podczas dnia otwartego w klimatyzowanej siedzibie CREP.

Dziękujemy naszym darczyńcom: Alior Bank placówce w Pasłęku, Pasłęcko-Braniewskiemu Bankowi Spółdzielczemu, PSS Społem i panu Wiesławowi Śliwce za czynną pomoc przy przygotowaniu wydarzenia. Firmie Tartek Kamil Morawski dziękujemy za deski, z których mogliśmy wykonać drewniane mury do inscenizacji.

Dziękujemy wszystkim wystawcom 50 stoisk, bez których nie byłoby jarmarcznej części imprezy.

Dziękujemy za pomoc w organizacji Rzymsko-Katolickiej Parafii św. Józefa oraz burmistrzowi Pasłęka dr Wiesławowi Śniecikowskiemu.

Na koniec dziękujemy członkom stowarzyszenia za przygotowanie wydarzenia oraz naszym rodzinom za wsparcie i cierpliwość.

 

Kuźnia Pruska

 

bip.powiat.elblag.pl

bip

Nieruchomość w Rangórach k. Elbląga do sprzedaży

Połącz się z tłumaczem

Zarządzanie Kryzysowe

Zarządzanie kryzysowe

Film Promocyjny 2023

Newsletter

Wydarzenia

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 170747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski