W dniu 17 września na terenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury odbył się festyn rodzinny „Zakończenie wakacji”. W imprezie udział wzięło około tysiąca osób z terenu gminy Tolkmicko oraz gmin sąsiednich.

Organizatorem imprezy był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Tolkmicku wraz z partnerami takimi jak: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Tolkmicku, Parafia im. Świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku, Ochotnicza Straż Pożarna w Tolkmicku, Posterunek Policji w Tolkmicku, Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Tolkmickiej „Lanzania” oraz koła gospodyń wiejskich z Kadyn, Suchacza oraz Kamionka Wielkiego.

Organizacja imprezy możliwa była dzięki wsparciu finansowemu Starosty Elbląskiego, który objął wydarzenie swoim patronatem.

Podczas pikniku występowali lokalni wokaliści. Gościem specjalnym był Michał Wiśniewski z zespołu „Ich Troje”, którego występ zgromadził tłumy fanów. Podczas festynu przewidziano wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych takich jak : dmuchańce, przejażdżki kucykami i motocyklami, pokaz sprzętu policyjnego i strażackiego, pokaz jachtu UKS Tolkmicko. Na imprezie nie zabrakło również licznych konkurencji sportowych z nagrodami takich jak rozgrywki w badmintona czy zabawy w dmuchanych kulach. Z pozyskanych funduszy mogliśmy zaopatrzyć liczne stoiska gastronomiczne, na których dostępne były ciasta, pierogi, gulasz, wata cukrowa, popcorn i wiele innych. Zorganizowano również ognisko z pieczeniem kiełbasek. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa. Podczas imprezy nie zabrakło też atrakcji dla dzieci jak: malowanie twarzy czy zaplatanie kolorowych warkoczyków. Podczas festynu można było nabyć książki na kiermaszu zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Tolkmicku. W organizacji imprezy pomagało wielu wolontariuszy z Gminy Tolkmicko oraz harcerzy z 99EZDSH „Wapiti” im. Marii Konopnickiej. Imprezę zakończył występ zespołu „Stacja Północ” z Braniewa.