Zakład Aktywności Zawodowej w Kamionku Wielkim konsekwentnie rozwija swoją działalność statutową, której zasadniczym celem jest stałe rozszerzanie rehabilitacji zawodowej i społecznej zatrudnionych osób niepełnosprawnych zaliczonych do znacznego i umiarkowanego stopnia niepełnosprawności, przygotowanie ich do życia w otwartym środowisku oraz pomoc w realizacji pełnego, niezależnego, samodzielnego i aktywnego życia na miarę ich ewentualnych możliwości.

Niepełnosprawni pracownicy realizują się w codziennej pracy w poszczególnych działach Zakładu, w tym profesjonalnym dziale pralni z barierą higieny.

Jako podstawowy dział, generujący najwyższe przychody pozwalające na prawidłowe funkcjonowanie Zakładu jak całości, jest przysłowiowym „oczkiem w głowie”, nie tylko kierownictwa ZAZ, ale przede wszystkim Organizatora - Starosty Elbląskiego Pana Macieja Romanowskiego oraz Zarządu Powiatu w Elblągu.

Z ogromną przyjemnością możemy poinformować, że wniosek przygotowany przez Organizatora – Zarząd Powiatu w Elblągu - dotyczący zakupu nowego sprzętu pralniczego, skierowany do Zarządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego został rozpatrzony pozytywnie

Efektem powyższego było przekazanie, przez służby merytoryczno – finansowe Marszałka Województwa dodatkowych środków finansowych w kwocie 116.000 netto, z przeznaczeniem na zakup:

1. Pralnico - wirówki o ładowności 60 kg - wartości 90.950,00 zł netto.
  2. Prasowalnica nieckowej (magiel) - wartość 24.900, 00 zł netto.

Podatek VAT, w kwocie ok. 27.000 zł został opłacony ze środków własnych Zakładu Aktywności Zawodowej.

Łączny koszt zakupu to 142.495,50 zł.

Są to w pełni profesjonalne - nowoczesne maszyny, wykonane w dzisiejszej dużo bardziej energooszczędnej technologii. Ponadto w przypadku pralnico - wirówki wielkość wsadu (60 kg – największa maszyna w pralni) również powoduje zdecydowanie zmniejszenie kosztów w stosunku do urządzeń 30 – kilogramowych.

W dniu 11 września zakończono prace związane z montażem i uruchomieniem przedmiotowych urządzeń.

Wprowadzenie nowego sprzętu powoduje nie tylko oszczędności finansowe związane z jego eksploatacją, ale ma bezpośredni wpływ na zapewnienie ciągłości świadczonych usług pralniczych oraz poprawę bezpieczeństwa i higieny pracy pracowników.

Zakładu Aktywności Zawodowej w Kamionku Wielkim