„Bywają i insze wiatry, nie te, co w polu świszczą, ale te, co przez drogę życia człowieka przelatują...”

„Nad Niemnem” Eliza Orzeszkowa

W sobotę, 09.09.2023 r. przedstawiciele Liceum Sztuk Plastycznych: Malwina Ciborowska oraz Eliza Wojtanowska wraz z opiekunami panią Ewą Owczarek i panią Agnieszką Brocką, mieli zaszczyt uczestniczyć w miejskim czytaniu „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej, organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące w Elblągu oraz Urząd Miasta w Elblągu.

Nasza szkoła co roku uczestniczy w akcjach promujących czytelnictwo, zwłaszcza w Narodowym Czytaniu. Również i tym razem tradycji musiało stać się za dość. Czytane przez uczniów fragmenty powieści dopełniały stylizacje wzorowane bohaterami: Justyną Orzelską oraz Janem Bohatyrowiczem oraz nastrojowy wystrój.

To był pięknie spędzony czas z klasyką literatury polskiej, spotkanie, które przybliżyło zebranych do realiów danej epoki, przypomniało najważniejsze momenty i kluczowe sceny powieści. Zachęcamy wszystkich do czytania „Nad Niemnem”!

Ewa Owczarek