Po wakacjach zostały wspomnienia i zdjęcia. W telegraficznym skrócie przegląd atrakcji wyjazdowych, w których uczestniczyli wychowankowie Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „Samodzielne Mieszkanie” w Pasłęku oraz „Zakątek” w Zielonce Pasłęckiej:

Wyjazd do Soli w Beskidzie Żywieckim:

Był kontynuacją obozów wędrownych organizowanych przez Kościół Chrześcijan Baptystów w Elblągu. W okresie od 7 do 14 sierpnia wychowankowie wyjechali na obóz wędrowny do Soli. Zdobyli kilka szczytów m.in.: Wilczą Raczę, Przegibek, Rycerzową i Rysiankę. Ponadto korzystali z basenów (w Istebnej oraz w Wiśle), zwiedzali Wisłę, Żywiec, Zwardoń, Rajczę. To był intensywny czas dla podopiecznych, spędzony na wyczerpujących wędrówkach, ale także na zabawach, rozmowach i relaksie. O atrakcje dla dzieciaków zadbali Kasia i Jeff Newswanger oraz największy przyjaciel dzieci - pastor Paweł Kugler.

Wiele, nad Jeziorem Wielewskim:

W dniach od 21 do 30 sierpnia wychowankowie „Zakątka” w Zielonce Pasłęckiej aktywnie spędzali czas w ośrodku kolonijnym Beaver Tourist na Kaszubach. Każdy dzień wypełniały kąpiele w pięknym Jeziorze Wielewskim oraz spacery po malowniczym lesie. Dodatkowo podopieczni placówki mogli skorzystać z takich atrakcji jak park linowy oraz ścianka wspinaczkowa, rowerki wodne, przejażdżka na bananie i ognisko z kiełbaskami. Czas wolny dzieci spędzały doskonaląc umiejętności wędkarskie oraz korzystając z zajęć proponowanych przez kadrę wychowawczą. Pogoda podczas wyjazdu dopisała, mieszkańcy „Zakątka” powrócili z wakacji pełni wspaniałych wspomnień oraz naładowani pozytywną energią na nowy rok szkolny.

Surfing, Żeglarze Dzieciom:

W dniach od 28 do 29 sierpnia, dzięki zaangażowaniu członków Stowarzyszenia Soulriders, dzieci i młodzież z Samodzielnego Mieszkania spędziły cudowne chwile i czas wolny w Kadynach na szkoleniu windsurfingowym. Ich pasja, ogromne serca i cierpliwość sprawiły, że dzieciaki polubiły się ze sportem. Hasłem tych dni było: TRUDNOŚCI ZAMIEŃ NA MOŻLIWOŚCI.

Joy Weekend:

Ostatni weekend wakacji to wyjazd do Fundacji Radość w Warszawie na Joy Weekend. W tym wyjeździe wzięli udział podopieczni Mateusz i Marcin. To cyklicznie organizowane wyjazdy przez Chrześcijańską Fundację Radość i Hope For Youth Ministries. Chłopcy wrócili  zadowoleni i pełni entuzjazmu, a to najważniejsze jak pojawia się uśmiech na twarzach dzieci.

Bułgaria, Warna:

W ramach wygranej w konkursie matematycznym MathWorks, ogłoszonym i przeprowadzonym przez Fundację ERBUD-Wspólne Wyzwania w Warszawie, dwójka podopiecznych Oliwia Wasińska oraz Damian Kitowski wyjechali na tydzień wypoczynku do Bułgarii. Wycieczka była zwieńczeniem projektu matematycznego, który polegał na przedstawieniu matematyki w życiu codziennym w postaci prezentacji multimedialnej. Tematy tych prezentacji to „Truskawkowe monoporcje-moja miłość” oraz „Aranżacja salonu wypoczynkowego”. Projekty zachwyciły jury co dało podium naszym dzieciom.

Aktywność zawodowa:

Tegoroczne maturzystki z „Samodzielnego Mieszkania” dzielnie pracowały podczas wakacji. Paulina przez cały okres wakacji była (i nadal jest) recepcjonistką w Hotelu Riwiera w Krynicy Morskiej, Oliwia - czerwiec spędziła w Niemczech zbierając truskawki, a kolejne dwa miesiące była opiekunką do dzieci w Krynicy Morskiej, Julia zaś pracowała w ośrodku wczasowym w Małdytach. Za wszystkie dzieci i młodzież, podejmujących się większych i mniejszych aktywności zawodowych, trzymamy kciuki, wspieramy i motywujemy do dalszych działań.

Życząc wszystkim zdrowia i radości, trzymamy kciuki za rozpoczynający się nowy rok szkolny.

Źródło: CAOPOW w Pasłęku