W poniedziałek (11 września) w Olsztynie odbyła się konferencja, inaugurująca akcję "TaJJgers" Szukamy Nowego TAJJgera, która ma za zadanie dać szansę palącym się do sportu dzieciom z placówek opiekuńczo-wychowawczych. Honorowymi ambasadorami akcji są gwiazdy sportów walki: bokser Dariusz "Tiger" Michalczewski oraz zawodniczka MMA Joanna Jędrzejczyk. Projekt o nazwie "Szukamy nowego TaJJgera" to efekt porozumienia między fundacjami sportowców: Równe Szanse byłego mistrza świata w boksie Dariusza Michalczewskiego, oraz JJ Stars Foundation byłej mistrzyni UFC Joanny Jędrzejczyk. Całą akcję koordynuje fundacja Komandosi Życia, zarządzana przez Ewę Chudziakiewicz. W konferencji udział wziął także honorowy ambasador fundacji, właściciel szkoły SOF Project i były żołnierz wojsk specjalnych Krzysztof "Puwal" Puwalski.

Założeniami projektu są:

- aktywizacja sportowa dzieci i młodzieży

- kształtowanie pozytywnych nawyków sportowych

- promocja aktywnego i zdrowego stylu życia

- zwiększenie sprawności fizycznej

- poprawa zdrowia

- rozwijanie pasji

- wzrost poczucia własnej wartości

- nauka koncentracji, samodyscypliny i organizacji czasu.

Organizatorzy oferują profesjonalne treningi, szkolenia mentalne, wyposażenie, obozy sportowe oraz wsparcie na każdym etapie projektu.

Chęć uczestnictwa w projekcie wyraziły dzieci i młodzież z placówek opiekuńczo-wychowawczych „Samodzielne Mieszkanie” w Pasłęku oraz „Zakątek” w Zielonce Pasłęckiej.

W konferencji uczestniczył Grzegorz Dawidziuk Dyrektor CAOPOW w Pasłęku oraz Anna Łukawska-Czyżów Główny Specjalista ds. opiekuńczo-wychowawczych.

Źródło: CAOPOW w Pasłęku