Dnia 8 września Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu świętował 35-lecie swojego istnienia. Uroczyste świętowanie odbyło się w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. Udział w jubileuszowej gali wzięli obecni i byli już pracownicy szpitala, zaproszeni goście, wśród nich m.in.: parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych oraz dyrektorzy zaprzyjaźnionych ze szpitalem placówek służby zdrowia.

Szpital przy ulicy Królewieckiej w Elblągu zaczął swoje funkcjonowanie w 1988 roku, choć historia placówki sięga lat 70. XX wieku. W 1986 roku zostały uruchomione pierwsze poradnie specjalistyczne. Z początkiem funkcjonowania placówki uruchomiono 14 oddziałów szpitalnych oraz blok operacyjny.

Dziś Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu to jeden z najlepszych i największych szpitali w okolicy. Rocznie wykonuje się około 15 tys. różnych zabiegów, udziela się ponad 60 tys. porad specjalistycznych i leczy się średnio 35 tys. pacjentów. Placówka dysponuje 600 łóżkami na łącznie 22 oddziałach. Zatrudnionych w szpitalu jest ponad 1600 osób, w tym ponad 350 lekarzy i lekarki oraz blisko 700 pielęgniarek i położnych. Szpital świadczy kompleksowe usługi medyczne w zakresie opieki stacjonarnej, ambulatoryjnej, pomocy doraźnej oraz ratownictwa medycznego a także diagnostyki i rehabilitacji.

Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu jest nowoczesną i dobrze wyposażoną placówką medyczną. Stanowi konkurencję dla innych placówek, stąd jest często wybierany nie tylko przez mieszkańców powiatu elbląskiego, ale również przez osoby z całego województwa warmińsko-mazurskiego.

Dół formularza