„W mojej ocenie udało mi się dołożyć cegiełkę do budowy systemu ochrony przeciwpożarowej. Czuję się spełniony jako strażak, ale także przez te ostatnie 7 lat jako Komendant Miejski PSP w Elblągu. Uważam, że czas rozpocząć nowy etap w swoim życiu"

Takimi słowami pożegnał się w dniu wczorajszym bryg. Łukasz Kochan, który na początku lipca podjął decyzję i złożył raport do Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej z prośbą o zwolnienie go ze służby z dniem 31 sierpnia 2023 roku. Jego obowiązki przejął bryg. Jarosław Gryciuk, który podkreślił, że powierzenie mu funkcji Komendanta Miejskiego PSP w Elblągu to wielki zaszczyt, ale również ogromne wyzwanie.

W uroczystości, w siedzibie komendy PSP przy ul. Łęczyckiej w Elblągu, wzięła udział Przewodnicząca Rady Powiatu w Elblągu Genowefa Kwoczek oraz wicestarosta Elbląski Ryszard Zając, którzy podziękowali emerytowi za wieloletnią bardzo dobrą współpracę i życzyli powodzenia w realizacji nowych wyzwań.