Mamy przyjemność poinformować, że Powiat Elbląski znalazł się w gronie ścisłych finalistów III edycji konkursu „Sternik. Ku przyszłości!” organizowanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

W tej wyjątkowej grupie finalistów są podmioty, które odważnie postawiły na nowe inwestycje, ekspansję zagraniczną czy tak ważny zrównoważony rozwój. W tegorocznej edycji Powiat Elbląski wystartował w kategorii Samorządy i Administracja w której to oceniano:

- działania rozwojowe i inwestycyjne na rzecz uprzemysłowienia działalności regionu;
- zwiększoną ekonomizacje;
- inwestycje (zrealizowane i planowane);
- niekonwencjonalne rozwiązania;
- zaangażowanie społeczne, wspieranie społeczności lokalnej;
- dostosowanie do standardów ochrony środowiska;
- organizacje wydarzeń kulturalnych, sportowych, edukacyjnych, społecznych dla mieszkańców -stymulacje aktywności społecznej;
- działania na rzecz rozwoju przedsiębiorczości, budowania ekosystemu dla biznesu;
- inne (istotne wydarzenia, działania nie ujęte w powyższych kryteriach przyczyniające się do rozwoju spójności społecznej i terytorialnej);
- działania podjęte w związku z wojną w Ukrainie;
– działania społeczne, pomoc humanitarna, wsparcie uchodźców, organizacja tymczasowej pomocy.

Przed nami ostatni, kluczowy moment – 15 września 2023 roku odbędzie się gala, podczas której z grona finalistów wyłonieni zostaną laureaci konkursu.

W gronie finalistów znalazła się także gmina Gronowo Elbląskie oraz Szpital Powiatowy Sp. z o.o. w Pasłęku, serdecznie gratulujemy!