Program Grantowy WENA Fundacji Rodziny Staraków to przestrzeń dla młodych i utalentowanych uczniów średnich szkół plastycznych. Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym w roku szkolnym 2023/2024 zrealizuje trzeci z kolei projekt pod wspólnym hasłem WENY „Co słychać w sztuce?”. W roku szkolnym 2022/23 zrealizowaliśmy z powodzeniem dwa Projekty: KINESTEZJE oraz PO CO NAM TEN CAŁY FILM?

Kapituła w składzie: Anna Woźniak-Starak, prof. Piotr Korduba, prof. Tomasz Milanowski, Sebastian Cichocki, Helena Czernecka, Michał Borowik, dokonała oceny merytorycznej zgłoszonych do Konkursu przez licea sztuk plastycznych projektów pod względem nowatorskości/trwałości projektu, wartości artystycznej oraz edukacyjnej i zarekomendowała Zarządowi Fundacji przyznanie grantów finansowych na ich realizację.

Zaproponowany przez nas Projekt POLIFONIE I MAPY ma pokazać młodzieży jak niezwykle pojemnym światem i językiem jest sztuka. Marzymy o świecie, gdzie sztuka jest instrumentem, który pomaga słuchać i zostać usłyszanym w polifonicznym pejzażu dźwiękowym, ale przede wszystkim jest instrumentem bliskości. Pomaga tworzyć więzi, być blisko, wspólnie, uczyć się „siebie" i drugiego człowieka. Chcemy, by projekt „Polifonie i mapy" pomógł młodzieży sprawdzić: „co w tym świecie sztuki jest moje", ale również uszanować „cudze", uwrażliwić się na perspektywę Innego i odmienne od własnej wrażliwości narracje i perspektywy.

Opieka nad realizacją projektu została powierzona autorkom projektu: Paulinie Łuczak, nauczycielce historii sztuki oraz Katarzynie Swoińskiej, nauczycielce podstaw projektowania i technik druku artystycznego,

Emocje będą ogromne, zapraszamy do śledzenia naszych działań od października!

Do zobaczenia!

LSP GG