W dniu 22 czerwca 2023 w Liceum Sztuk Plastycznych w Dąbrowie Górniczej odbyło się posiedzenie Jury VII Ogólnopolskiego Biennale Grafiki Projektowej Uczniów Średnich Szkół Plastycznych. Do konkursu zgłoszono 213 prac z 22 szkół plastycznych.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż prace naszych uczennic – tegorocznych absolwentek dostały dostrzeżone i nagrodzone przez Jury pod przewodnictwem dr sztuki Anny Kmita z Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Prace Idy Popławskiej zostały nagrodzone I miejscem, a prace Mai Czebotar zakwalifikowały się do wystawy. Ida wygrała w kategorii ilustracja prezentując zestaw grafik stworzonych w technice kolażu cyfrowego, które zawarła w tomiku poezji własnego autorstwa. Prace Mai to opracowanie graficzne ilustracji do twórczości Sylvi Plath. Uczennice pracowały pod kierunkiem pani Romy Jaruszewskiej na specjalizacji artystycznej: projektowanie graficzne. Składamy gratulacje zarówno absolwentkom jak i nauczycielowi prowadzącemu. Cieszymy się niezmiernie, iż wciąż nadchodzą dobre wiadomości, które są wynikiem pracy uczniów i nauczycieli w minionym roku szkolnym i mamy nadzieję, że to nie ostatnie.

LSP GG