Każda podróż dobiega końca. Tak też i odpłynął w dal rok szkolny 2022-2023. Jednak dotarcie do tego momentu nie było łatwe. Ile przejść trzeba było trudów, a czasem i katuszy, aby w końcu na horyzoncie ujrzeć wakacje. Po wielu miesiącach rozchodzimy się w swoje strony, spoglądając na czas odpoczynku.

23 czerwca 2023 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022-2023 w murach Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym. Organizacja uroczystości zakończenia roku przypadła w tym roku klasie 1b, która zadbała o prawdziwie piracki klimat. Po przywitaniu obecnych przemawiała Dyrektor Szkoły Pani Krystyna Brinkiewicz, życząc odpoczynku i dziękując wszystkim pracy w tym roku szkolnym. Ciepłych słów udzieliła również Naczelnik Wydziału Promocji Powiatu, Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie powiatowym w Elblągu Pani Renata Perlińska, która wręczyła stypendia dla absolwentów Liceum Plastycznego.
Aczkolwiek uroczystość nie odbyła się bez przeszkód. Kiedy, już miało dojść do rozdawania świadectw, w ramach przedstawienia, pewien niecny, zazdrosny majtek, zabrał kapitanowi klucze od skrzyń z świadectwami i uciekł z nimi w siną dal. Na szczęście, pozostawił po sobie wskazówki z miejscami, gdzie je ukrył. Jedynym sposobem na odzyskanie ich była gra w pirackie podchody po całej szkole. Kiedy ochotnicy z każdej z klas udali się na poszukiwania, reszta szkoły zapełniła mury szkoły żwawym rytmem szantów. Był piracki chór i mini gitarowa orkiestra. Uczniowie i nauczyciele byli zaopatrzeni w pirackie śpiewniki, które wspomagały widownię w śpiewaniu. Wkrótce, kiedy śmiałkowie powrócili z kluczami, każdy z uczniów otrzymał po świadectwie, torbie z oryginalnym wydrukiem dla Liceum Sztuk Plastycznych i złotym dukacie z czekolady. Uczniowie z wyróżnieniem na świadectwie otrzymali także swoje wymarzone, wybrane przez siebie książki.
Po rozdaniu wszystkich nagród, nadszedł koniec ten upragniony koniec i wszyscy udali się na wakacje. W ten pochmurny, ale wyczekiwany dzień pożegnaliśmy się ze szkołą. Przez wiele lat wspominać będziemy wszystkie spędzone razem w tym roku chwilę, jak wycieczki, konkursy plenery…

Ale zaraz? To nie koniec naszych podróży, bo już we wrześniu wyruszamy w kolejny rejs!

Maria Rutkowska kl. I, LSP w Gronowie Górnym