20 czerwca 2023 r. po raz pierwszy w ZSEiT, z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, odbył się szkolny Dzień Sportu. Zespoły klasowe zmagały się w grze zespołowej, rozgrywając mecze piłki siatkowej, natomiast pozostali uczniowie brali udział w konkurencjach indywidualnych, tj: bieg na 60m, skok w dal, rzut kaloszem. Do rozgrywek w piłce siatkowej zgłosiły następujące klasy: 1 SB/MB; 4AT/ ET po SP; 3 ST/ET; 3XB; III LO b; 1LO; 3 GT; 3 LO a; 4 GT po SP; 2 LO; 2 GT; 1 GT; 1 ET/AT; 3SB. Po ciężkich i wyczerpujących zmaganiach I miejsce zajęła klasa 3 GT, II miejsce klasa 3 LO b oraz III miejsce klasa 3AT/ET. Natomiast w biegu na 60m niepokonani byli - Dawid Kruk i Kinga Wieczorek. Najlepszymi skoczkami w dal okazali się: Fabian Słowikowski i ponownie Kinga Wieczorek. W rzucie kaloszem najlepsi zawodnicy to: Aniela Wieczorek i Mateusz Koladyński. Na zakończenie imprezy sportowej dyrekcja, wychowawcy i nauczyciele wykonali strzały na bramkę. Zwycięzcą został pan Robert Koszyk, ale nie było to łatwe zadanie, bo tuż za nim, „depcząc mu po piętach” byli: pani Małgorzata Cytrycka i pan mjr Bolesław Czechowski. Na zwycięzców czekały nagrody, a wszyscy uczestnicy otrzymali słodki upominek. Pogoda była słoneczna. Mimo upalnego dznia wszyscy dali radę i świetnie się bawili.

Dziękujemy dyrekcji za wsparcie, wychowawcom oraz nauczycielom za organizację oraz Bankowi Millennium, który podarował drobne gadżety. Mamy nadzieję, że to był wspaniale spędzony dzień. Bez Was drodzy koledzy i koleżanki nie mógłby on się odbyć.

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem Moniką Kucińską