Konkurs matematyczny MATHWORKS ogłoszony w marcu przez Fundację ERBUD WSPÓLNE WYZWANIA IM. Eryka Grzeszczaka rozstrzygnięty!!! Na podium, na najwyższym stopniu ze złotym medalem stanął Damian Kitowski wychowanek Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej "Zakątek" w Zielonce Pasłęckiej oraz Oliwia Wasińska wychowanka Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej "Samodzielne Mieszkanie" w Pasłęku. Ciężka praca od marca do maja się opłacała.

Wygraną jest wyjazd w sierpniu do słonecznej pięknej Bułgarii.

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu projektu, w którym tematem przewodnim był praktyczny sposób wykorzystania matematyki w życiu codziennym. Projekt miał zostać ostatecznie przedstawiony w postaci prezentacji POWERPOINT, w którym umieszczono zdjęcia, rysunki, obliczenia matematyczne.

Damian od samego początku był wierny tematowi swojej prezentacji.

TRUSKAWKOWE MONOPORCJE zagwarantowały sukces i najlepszy wynik spośród

30 nadesłanych prac z różnych placówek opiekuńczo-wychowawczych.

Truskawkowe monoporcje są deserkiem, który wygląda jak prawdziwe dzieło sztuki.

Oliwka miała mnóstwo pomysłów, ale ostatecznie postanowiła wykorzystać swoje obliczenia do aranżacji w salonie. Powstały lamele oraz okazałe donice.

Ogromna radość i duma! Bliskiej wygranej była kolejna para wychowanków biorąca udział w tym konkursie JULIA SOSNA I WIKTOR RUTKOWSKI. Niestety, niewiele brakowało by weszli do puli laureatów. Szkoda bo poczucie humoru, pomysłowość i chęć udziału w tym konkursie była ogromna.

Gratulujemy laureatom i parze uczestników. Sukces dzieciaków jest również sukcesem dorosłych. W realizacji zadania konkursowego naszych wychowanków wspierały Elżbieta Kocur, Anna Łukawska-Czyżów oraz Monika Pawlikowska.

Magdalena Paradowska

Centrum Administracyjnego do Obsługi