Uczniowie Zespołu Szkół w Pasłęku wzięli udział w finale olimpiady „Przyroda i historia powiatu elbląskiego”, który odbył się 7 czerwca b.r. w ZSEiT w Pasłęku. Nasza reprezentacja wywalczyła medalowe miejsca, zarówno indywidualnie, jak i w klasyfikacji ogólnej. Osobno rozgrywały konkurs szkoły podstawowe. Zespół Szkół reprezentowali uczniowie: Weronika Wrońska, Weronika Czebanik (1c), Aleksander Rokicki (1a), Alicja Dobrzyńska, Mikołaj Drysiak i Bruno Korpysa (2a). Olimpiada składała się z trzech etapów. Pierwsza część polegała na samodzielnym rozwiązaniu testu składającego się z 50 pytań. I tu w dogrywce o pierwsze miejsca wzięli udział Ala, Olek, i Mikołaj, którzy uzyskali taki sam wynik w teście. Następny etap polegał na zaprezentowaniu plakatu multimedialnego, który zespoły przygotowały dwa miesiące wcześniej. I tu nasze drużyny zajęły dwa pierwsze miejsca. Trzeci i ostatni etap - Grand Prix, to ustne odpowiedzi na 5 rund pytań. I tak Grand Prix wygrał Mikołaj, zaś indywidualnie pierwsze miejsce zajął Olek, drugie-Mikołaj i trzecie-Alicja. Nasi uczniowie otrzymali cenne nagrody. Jesteśmy dumni i gratulujemy sukcesów!!!

Info. ZS