preloader
Przejdź do treści.

Menu

Grupa Teatralna z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kamionku Wielkim zdobyła na przestrzeni ostatnich lat wiele znaczących i prestiżowych nagród na ogólnopolskich przeglądach artystycznych. Również i tym razem odniosła ona ogromny sukces na XXIII Ogólnopolskiej Scenie Prezentacji Artystycznych Realizacji „OSPAR 2018”, która odbyła się 6 grudnia 2018 r. na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.

„OSPAR” to impreza artystyczna organizowana przez środowisko akademickie Warszawy dla placówek opiekuńczych, wychowawczych, poprawczych i środowiskowych z całej Polski. W tegorocznym przeglądzie (po wstępnych eliminacjach ogólnopolskich) na warszawskiej scenie wystąpiło aż 31 zespołów artystycznych.

W bardzo silnej konkurencji młodzi aktorzy z Kamionka Wielkiego za spektakl „Desiderata” zdobyli II Nagrodę Główną Marszałka Sejmu RP (wysokiej klasy laptop). Dodatkowo otrzymali również Wyróżnienie Specjalne za wrażenia artystyczne prezentacji. Ponadto, obecny na przeglądzie Rzecznik Praw Dziecka, Marek Michalak, osobiście wręczył młodym artystom i ich opiekunom list gratulacyjny za przedstawienie spektaklu o dużych walorach motywacyjnych i terapeutycznych.

Młodzi aktorzy MOW pochylili się tym razem nad pięknym i bardzo znaczącym dla człowieka tekstem „Desiderata”. Przenieśli jego przesłanie i najcenniejsze wartości na scenę teatru. W symbolicznych scenach widz mógł zobaczyć jak żyć warto… co szczególnie trzeba cenić, żeby świat był piękny a ludzie szczęśliwi…

Spektakl zrealizowany został w formie dramy teatralnej z odpowiednio dobranym podkładem muzycznym. Duże znaczenie dla lepszego przekazu prezentowanych treści miało również odpowiednie operowanie oświetleniem scenicznym.

Skład grupy teatralnej tworzyli: Damian Piechowiak, Adam Potoczek, Wiktor Witka, Dominik Skowroński, Adam Jóskowski, Marcel Jankowski.

Opiekunami artystycznymi grupy byli wychowawcy: Michał Basek i Bogdan Płocheć.

                                                                                                         

Radosław Żyłowski, dyrektor MOW w Kamionku Wielkim

 

Wydarzenia

Newsletter

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
starosta.neb@powiatypolskie.pl
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 140747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski