preloader
Przejdź do treści.

Menu

W dniach 22-24 marca Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym będzie organizatorem XIII Makroregionalnego Przeglądu z Rysunku, Malarstwa i Rzeźby uczniów szkół plastycznych.

Impreza ta ma na celu promocję osiągnięć uzdolnionej artystycznie młodzieży, wymianę doświadczeń między pedagogami i dokonanie oceny poziomu kształcenia przedmiotów artystycznych. Każdego roku zaszczyt przeprowadzenia tej imprezy spoczywa na innej placówce. Jest to wielkie przedsięwzięcie i duże wyróżnienie dla organizatorów. W skład jury dokonującego oceny prac młodzieży wchodzą profesorowie Akademii Sztuk Pięknych.

W tegorocznym Przeglądzie weźmie udział piętnaście szkół z makroregionu północno-wschodniego: Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym, Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych w Ciechanowcu, Liceum Plastyczne w Nałęczowie, Zespół Szkół Plastycznych w Lublinie, Zespół Państwowych Szkół Plastycznych w Warszawie, Państwowe Liceum Plastyczne w Olsztynie, Liceum Plastyczne w Łomży, I Prywatne Liceum Plastyczne LOGOS w Płocku, Zespół Szkół Plastycznych w Radomiu, Zespół Szkół Ekonomicznych LP w Mińsku Mazowieckim, Policealne Studium Zawodowe Studio Sztuki w Warszawie, Liceum Plastyczne w Supraślu, Lubelska Szkoła Sztuki i Projektowania w Lublinie, Liceum Plastyczne w Zamościu, Warszawska Szkoła Reklamy.

Każdą placówkę tradycyjnie reprezentuje trzech uczniów specjalizujących się w poszczególnych dziedzinach plastycznych. Młodzież na miejscu wykonuje pracę w wybranym medium oraz prezentuje przywiezione ze sobą prace z etapu szkolnego z rysunku, malarstwa lub rzeźby. Zwycięzcy przeglądu makroregionalnego zostają zakwalifikowani do kolejnego etapu zmagań - już ogólnopolskiego. Dla młodzieży pragnącej związać swoją przyszłość ze studiami artystycznymi udział w tym ogólnopolskim konkursie jest motywacją do bardzo wytężonej pracy, okazją do porównania poziomu umiejętności warsztatowych, a dla laureatów – przepustką na wymarzone studia, bowiem mają oni szansę otrzymać indeks dowolnie wybranej artystycznej uczelni.

W dziesięcioletniej historii szkoły uczniowie LP w Gronowie Górnym odnieśli wiele sukcesów podczas przeglądów. W 2013 r. szkoła zdobyła III miejsce w Supraślu. Do ogólnopolskiego etapu dostali się wówczas: Natalia Magalska oraz Fryderyk Sosnowski-Kessler. Natalia osiągnęła I miejsce w kraju. Rok później szkoła uzyskała I miejsce, tym razem w Łomży,. Ada Leszczyńska uzyskała indywidulanie najwyższą punktację, a w kraju miejsce VII. W roku 2016 szkoła potwierdziła wysoki poziom kształcenia zajmując ponownie III miejsce w makroregionie. Do etapu ogólnopolskiego dostały się Magdalena Sadowa i Wiktoria Kieniksman. Obie zostały laureatkami - zdobyły indeksy wyższych uczelni artystycznych.

Zwieńczenie tegorocznego konkursu stanowić będzie wystawa prac młodzieży w CS Galeria El, którą można będzie oglądać w dniach 24 – 27 marca.

Nagrody dla wszystkich uczestników I etapu ufundowała firma RENESANS.

Paulina Łuczak

 

zaproszenieM

Wydarzenia

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Newsletter

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
starosta.neb@powiatypolskie.pl
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 140747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski