preloader
Przejdź do treści.

Menu

Fundacja Systemu Rozwoju Edukacji – Narodowa Agencja Programu Erasmus+ poinformowała o zakończeniu oceny wniosków złożonych w roku 2017 w ramach sektora „Edukacja szkolna -  akcja KA219”.  Wniosek Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym został zatwierdzony do realizacji. Kwota dofinansowania przyznana na realizację całego projektu wynosi 148310 euro, dla naszej szkoły 32 260,00 euro. Już w październiku zaplanowaliśmy pierwsze działania, które tym razem przebiegać będą pod hasłem „Promoting art”: odwiedzą nas nasi partnerzy ze szkół artystycznych ze Słowacji, Portugalii, Estonii, Bułgarii i Łotwy. W listopadzie organizujemy Festiwal Sztuki – zaprosimy do udziału utalentowaną artystycznie młodzież z Elbląga i okolic. Będzie się działo!

Poprzez realizację projektu chcemy pokazać, że sztuka jest integralną częścią naszego życia. Pomaga nam zrozumieć świat, poznać nasze emocje, wzbudzić samoświadomość oraz tolerancję, poszerzyć horyzonty, a także wnosi kolor i piękno do szarej codzienności. Sztuka jest potrzebna nam wszystkim, chociaż jest wielu, którzy ją ignorują lub uważają za zbędną. My chcemy ich przekonać, że nie mają racji. Nie dostrzegają wszechobecności sztuki i tego, jak nasze otoczenie byłoby puste bez niej. Dzięki temu projektowi mamy nadzieję, że przybliżymy sztukę wszystkim - uczniom szkół, lokalnym społecznościom i mieszkańcom naszych miast poprzez liczne wystawy, lekcje technik artystycznych dla młodszych kolegów, happeningi lub festiwal sztuki.

Co więcej, chcemy pokazać wartość edukacji artystycznej, jej wpływ na naszych uczniów i mnogość zastosowań. Mamy nadzieję, że uda nam się wzmocnić potrzebę obcowania ze sztuką oraz jej zrozumienie wśród naszych uczniów. Chcemy nauczyć ich, jak promować siebie jako artystów, aby poczuli potrzebę dzielenia się swoją twórczością z innymi i potrafili przekonać publiczność do kupna ich prac. Ich sztuka musi „umieć się sprzedać”, żeby mogli budować na niej swoją karierę i utrzymać rodzinę. W ramach projektu będą poznawać miejsca promujące młodych artystów, rozwijać się poznając nowe techniki artystyczne, budować swoją otwartość i komunikację poprzez pracę w międzynarodowym gronie oraz ćwiczyć język angielski. Mamy nadzieję, że ten projekt pozwoli nam promować sztukę i zachęcić wszystkich do jej respektowania.

 Szkoły biorące udział w projekcie: 

Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym - koordynator projektu - Polska 

Pärnu Kunstikool - Estonia

Dimitar Talev Secondary School - Bułgaria

tredna umelecka skola Ladislava Bielika - Słowacja

Escola de Moda do Porto - Portugalia

Salgales Pamatskola - Łotwa

 

P5133514m

Wydarzenia

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Newsletter

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
starosta.neb@powiatypolskie.pl
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 140747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski