preloader
Przejdź do treści.

Menu

Oficjalne zakończenie roku szkolnego 2016/2017 w Zespole Szkół Zawodowych w Pasłęku zgromadziło wielu znamienitych gości. Obecni byli: wicestarosta Zbigniew Lichuszewski, Teresa Brewka, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pasłęku, Agnieszka Pocełujko, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pasłęku, Tomasz Marcinkowski - dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Straży Pożarnej w Pasłęku oraz Tomasz Cybulski - kierownik OSiW OHP w Pasłęku.

Po powitaniu przybyłych gości przez prowadzącą uroczystość Małgorzatę Wolską, głos zabrała dyrektor Maria Kizyk, która podsumowała kończący się rok szkolny, podziękowała gronu pedagogicznemu za wykonywanie swojej misji i za podejmowanie cennych inicjatyw i twórczych działań, pracownikom szkoły za trud i wysiłek w codziennej pracy, a obecnym przedstawicielom jednostek samorządowych - za wieloletnią współpracę. Dokonała podsumowania osiągnięć absolwentów gimnazjum, ze szczególnym uwzględnieniem tych, którzy w całym roku szkolnym nie szczędzili trudu i wysiłku, aby rozwijać swoje talenty i umiejętności. Podziękowała także kierownictwu i pracownikom Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Pasłęku za współpracę w realizacji wspólnych celów.

Następnie głos zabrał wicestarosta Zbigniew Lichuszewski. W swoim wystąpieniu pogratulował młodzieży i nauczycielom osiągniętych wyników w nauce i z egzaminu gimnazjalnego oraz życzył udanych wakacji. Na ręce pani dyrektor przekazał upominek - książkę traktującą o najbardziej malowniczych rejonach naszego kraju ojczystego. Teresa Brewka i Tomasz Cybulski również winszowali słuchaczom i pedagogom osiągniętych wyników i życzyli wspaniałego odpoczynku wakacyjnego.

Następnie wychowawcy klas rozdali zaświadczenia potwierdzające uzyskanie promocji na semestr programowo wyższy oraz świadectwa ukończenia gimnazjum. Zostały wręczone nagrody rzeczowe, dyplomy i wyróżnienia tym słuchaczom, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce i mogli poszczycić się wysoką frekwencją na zajęciach dydaktycznych.

Ponadto, przedstawiciel klasy II Gimnazjum dla Dorosłych w krótkich ale serdecznych słowach pożegnał absolwentów, natomiast reprezentanci - absolwenci klasy III gimnazjum podziękowali nauczycielom, wychowawcom oraz pracownikom szkoły i ośrodka za serce, uśmiech, dobre słowo i codzienne, niezwykle trudne i mozolne budowanie uczniowskich wnętrz.

Z kolei pani dyrektor, na zakończenie uroczystości, udzieliła młodzieży wkraczającej w czas wakacji ostatniej już lekcji – aby wolny czas od szkoły spędzili aktywnie, ciekawie, interesująco i przede wszystkim bezpiecznie. Zadbali o to, by wakacje przyniosły jak najwięcej pozytywnych doznań, rozwinęły intelektualnie i wzbogaciły o nowe przyjaźnie.

Po części oficjalnej, przybyli na akademię goście i słuchacze zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany wspólnie przez szkołę i OSiW OHP w Pasłęku. Uroczystość przebiegła w miłej atmosferze.

 

Małgorzata Wolska

 

Małgorzata Wolska

Wydarzenia

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Newsletter

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
starosta.neb@powiatypolskie.pl
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 140747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski