preloader
Przejdź do treści.

Menu

Jak zinterpretować hasło „koniec”? Czy nadać mu wydźwięk pozytywny czy negatywny? Realistycznie czy przez pryzmat symboli? Pierwsza edycja Ogólnopolskiego Konkursu Biennale Inspiracji w Liceum Plastycznym dała bardzo ciekawe rozwiązania tego zagadnienia.

Codzienna ludzka egzystencja naznaczona jest niezliczoną liczbą „końców” i „początków”. Tych małych, czasem witanych z radością oraz poważnych, którym towarzyszą melancholia czy łza. Mogą być one intrygującym punktem wyjścia do przełożenia emocji na język plastyczny. Świadczy o tym duże zainteresowanie, którym cieszył się udział w I Ogólnopolskim Biennale Inspiracji „Koniec”, organizowanym przez Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym przy współorganizacji Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie oraz Stowarzyszenia TalentArt. Z trzydziestu szkół z terenu całego kraju wpłynęło niemal 600 prac wykonanych w różnorodnych technikach. Patronat honorowy nad konkursem objął Starosta Elbląski Maciej Romanowski.

Prace były oceniane w następujących kategoriach: rysunek, malarstwo, fotografia oraz grafika. Wiele z nich zachwycało dojrzałością artystycznej wypowiedzi oraz wysokim poziomem warsztatowym.

Jury w składzie: prof. Maria Targońska z ASP w Gdańsku, prof. Mariusz Dąbrowski z ASP w Warszawie, prof. Jacek Jagielski z UA w Poznaniu przyznało Nagrodę GRAND PRIX w kategorii - grafika Idze Łukasik z Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym

Nagrodę Starosty Elbląskiego otrzymała Aleksandra Kozarska z ZSP im. Tadeusza Kantora w Dąbrowie Górniczej

 

W kategorii - rysunek- I miejsce uzyskał Hubert Dolinkiewicz z LP im. Wojciecha Kossaka w Łomży, II miejsce zajęła Marta Tołwińska z LP im. Artura Grottgera w Supraślu, III miejsce - Zofia Iwaszkiewicz z ZSP im. Władysława Hasiora w Koszalinie. Wyróżnieniami uhonorowano: Blankę Kamińską z ZSP im. Władysława Hasiora w Koszalinie, Aleksandrę Ambrozik z ZSP im. Tadeusza Kantora w Dąbrowie Górniczej oraz Mikołaja Grobelnego z ZSP im. Władysława Hasiora w Koszalinie.

 

W kategorii – malarstwo – I miejsce otrzymał Igor Warykiewicz z ZSP im. Tadeusza Kantora w Dąbrowie Górniczej, II miejsce zajęła Anna Capek z LP w Gronowie Górnym. III miejsce przyznano Patrykowi Mikoszowi z ZSP im. J. Brandta w Radomiu. Wyróżnienia otrzymały: Aleksandra Kozarska, Alicja Dulewicz oraz Weronika Jarzyna z ZSP im. Tadeusza Kantora w Dąbrowie Górniczej

 

W kategorii – grafika – I nagrodę uzyskał: Mateusz Dzieciuch z ZSP im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie, II miejsce zajęła Anna Jakóbek z LP w Gronowie Górnym, III miejsce - Błażej Różański z LP w Gronowie Górnym. Wyróżnienia uzyskały: Dominika Krulak z LP im. Artura Grottgera w Supraślu, Weronika Śliwińska z ZSP im. Tadeusza Kantora w Dąbrowie Górniczej oraz Łucja Żukowska z LP w Gronowie Górnym

 

W kategorii – fotografia – I miejsce zajęła Daria Rosicka z ZSP w Kole, II miejsce - Gabriela Kowacka z ZSP w Kole, III miejsce - Marcin Derda z ZSP w Kole. Wyróżnieniami uhonorowano: Julię Kwas z ZSP im. Tadeusza Kantora w Dąbrowie Górniczej, Małgorzatę Batorską z ZSP im. J. Brandta w Radomiu oraz Aleksandrę Demianiuk z LP im. Artura Grottgera w Supraślu.

Uczestnikom dziękujemy za tak liczny udział w konkursie. Laureatom składamy gratulacje. Podsumowaniem i zwieńczeniem konkursu będzie wystawa nagrodzonych prac w Galerii Nobilis w CSE "Światowid" w Elblągu. Wernisaż odbędzie się 21 września 2017 r. Już teraz serdecznie zapraszamy!

Anna Bazylczyk, Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym

Konkurs pod Patronatem Starosty Elbląskiego. Zadanie dofinansowano ze środków Zarządu Powiatu w Elblągu.

 

18622481

Wydarzenia

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Newsletter

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
starosta.neb@powiatypolskie.pl
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 140747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski