preloader
Przejdź do treści.

Menu

Studniówka to jedna z pierwszych, szczególnie ważnych uroczystości dla młodych ludzi, na którą czekają z utęsknieniem od pierwszych dni września. Tym bardziej, że "tę własną" przeżywa się tylko jeden raz w życiu. Wreszcie nadszedł ten dzień, 21.01.2017, kiedy swój pierwszy bal przeżywali uczniowie klas maturalnych z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku.

Bal odbył się w Domu Weselnym „Zacisze”. Studniówkę otworzył oficjalnym przemówieniem Marian Matuszczak - dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku. Wśród zaproszonych gości, z życzeniami udanej zabawy, pojawili się również: Gabriela Effenberg, naczelnik Wydziału Promocji Powiatu, Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Elbląskiego oraz Wiesław Śniecikowski, burmistrz Pasłęka.

Jak każe tradycja, pierwszy taniec otwierający bal to staropolski polonez. Młodzież, przygotowywana pod okiem Moniki Kucińskiej, z wielkim skupieniem wykonała go w mistrzowskim stylu. Nie zabrakło również walczyka, którego uczniowie zatańczyli z rodzicami i zaproszonymi gośćmi. Wyśmienita zabawa trwała do białego rana. Nikt tego wieczoru nie myślał o zbliżającym się wielkimi krokami egzaminie dojrzałości. Choć pozostało jeszcze sto dni do matury, już teraz życzymy wszystkim maturzystom "połamania pióra". Nadszedł czas ciężkiej, wytężonej pracy. Bal minął – pora na intensywną naukę!

Do egzaminów maturalnych przygotowują się w tym roku cztery klasy. Tegoroczni abiturienci to uczniowie: klasy IIIa Liceum Ogólnokształcącego o ukierunkowaniu obronnym, z wychowawcą Moniką Kucińską, klasy IIIb Liceum Ogólnokształcącego o ukierunkowaniu obronnym, łączonej z Liceum Pedagogicznym, z wychowawcą Anetą Wołosz, klasy IV Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, z wychowawcą Robertem Chojnickim oraz IV klasy Technikum Ekonomicznego, łączonego z Technikum Agrobiznesu, z wychowawcą Ryszardem Barszczem.

Marian Matuszczak

 

Wydarzenia

Newsletter

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
starosta.neb@powiatypolskie.pl
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 140747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski