preloader
Przejdź do treści.

Menu

7 czerwca na Stadionie Miejskim w Pasłęku odbyły się Mistrzostwa Województwa Szkolnego Związku Sportowego Szkół Ponadgimnazjalnych w Lekkiej Atletyce. Po bardzo dobrym występie w Licealiadzie Powiatowej kolejny sukces odnieśli reprezentanci Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku, którzy w klasyfikacji drużynowej chłopców zajęli I miejsce w województwie, natomiast drużyna dziewcząt uplasowała się na IV miejscu.

Indywidualnie najlepiej wypadł Konrad Szynkowski, zdobywając złoty medal w skoku w dal (6.26) oraz brązowy w biegu na 100m (11,54). Tytuł mistrza województwa zdobył również Mariusz Bołdysz,  wygrywając pchnięcie kulą wynikiem 11,98. Miejsca na podium zdobyli także: Bartłomiej Słowiński – srebrny medal w biegu na 400m ( 54,18 ), Krystian Nadolski – brązowy medal w skoku w dal ( 5,79 ) oraz Kacper Zygmunt – brązowy medal w biegu na 200m ( 25,04 ).

Powody do zadowolenia miały też dziewczęta, które wprawdzie nie zmieściły się na podium w klasyfikacji drużynowej, ale indywidualnie medalistkami mistrzostw województwa zostały: Żaneta Tymicka – złoty medal w biegu na 400m, Paulina Żochowska – srebrny medal w biegu na 200m oraz brązowy w biegu na 100m, Aleksandra Flis – brązowy medal w rzucie oszczepem oraz sztafeta dziewcząt 4x100m ( Aleksandra Flis, Żaneta Tymicka, Paulina Żochowska, Agata Szymańska ) – brązowy medal.

Punktowane miejsca zajęli także: Agata Szymańska, Marcin Tyburski, Jacek Plawgo, Kacper Trachniewicz, Arkadiusz Tabaka oraz Andrzej Ponichtera.

Klasyfikacja drużynowa dziewcząt:             Klasyfikacja drużynowa chłopców:

  1. ZS Lubawa                                               1. ZSEiT Pasłęk
  2. ZSiPO Lidzbark Warmiński                   2. ZS Lubawa
  3. ZS Pasłęk                                                 3. ZSiPO Lidzbark Warmiński
  4. ZSEiT Pasłęk                                          4. ZSE Olsztyn
  5. ZS Nr 2 Szczytno                                    5. ZS Pasłęk
  6. ZS Nr 1 Szczytno                                     6. ZSzUJN Górowo Iławeckie

Startowało 9 drużyn.                                   Startowało 12 drużyn.

Uczniów ZSEiT do zawodów przygotowali nauczyciele: Robert Koszyk i Robert Chojnicki.

Robert Koszyk

 

Wydarzenia

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Newsletter

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
starosta.neb@powiatypolskie.pl
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 140747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski