preloader
Przejdź do treści.

Menu

13 października 2015 roku społeczność Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku świętowała przypadający tradycyjnie na 14 października Dzień Edukacji Narodowej.Jak co roku z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, w której udział wzięli uczniowie wszystkich obecnych klas, nauczyciele, dyrekcja oraz zaproszeni goście. Dzień Edukacji Narodowej jest bowiem świętem wszystkich ludzi związanych z oświatą i wspierających kształcenie młodzieży.

Część oficjalną wypełniły przemówienia i podziękowania, w tym dyrektora szkoły Mariana Matuszczaka, zaproszonych gości: burmistrza Pasłęka W. Śniecikowskiego, przedstawiciela Starostwa Powiatowego w Elblągu A.Sawickiego, przedstawiciela ZNP Kazimierza Jacka, dyrektora Gimnazjum nr 1 w Pasłęku D. Ponichtery oraz przewodniczącej Rady Rodziców ZSEiT M.Dzięcioł.

Dyrektor Matuszczak wręczył 9 nagród wyróżnionym w tym roku nauczycielom: Małgorzacie Gawrysiuk, Mariannie Sztwiertni, Justynie Konopackiej, Dorocie Bieńkowskiej, Małgorzacie Purzyckiej, Wiolecie Wierzbickiej, Bogumile Olendzkiej-Kozickiej, Robertowi Chojnickiemu oraz Andrzejowi Mizurze. Dyrektor życzył zapału do dalszej pracy wszystkim pracownikom szkoły, którzy wspólnie budują jej pozytywny wizerunek w regionie.

Mottem przewodnim części artystycznej akademii było hasło uczniów klas II a i b liceum o nachyleniu obronnym i II liceum o nachyleniu pedagogicznym: „Nauczyciele - to nasi przyjaciele”. Pod okiem wychowawczyń Moniki Kucińskiej i Anety Wołosz młodzież przygotowała pełną humoru relację z Ministerstwa Edukacji Narodowej, przedstawiła wymagania stawiane nauczycielom po reformie oświaty, a w trakcie specjalnego pokazu zaproponowała nowe stroje do pracy z młodzieżą.

W muzycznym akcencie uczniowie wykonali utwór w rytm hip-hop jako wyraz uwielbienia dla królowej nauk - matematyki. Przeprowadzony został również teleturniej pt. „Kocham Cię Szkoło”. Dwie drużyny wytypowanych nauczycieli, z kapitanami Justyną Konopacką i mjr. Bolesławem Czechowskim na czele, rywalizowały o nagrody, wykonując zadania w pięciu kategoriach. Największą wiedzą o szkole, sprytem w kalamburach i szczęściem w kręceniu kołem fortuny wykazała się grupa B.Czechowskiego.

Na zakończenie uczniowie wręczyli zgromadzonym gościom, nauczycielom i pracownikom szkoły wykonane przez siebie kwiaty w geście podziękowania za trud wkładanyw rozwój edukacji.

Monika Kucińska

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Dzień Edukacji Narodowej w ZSEiT
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Dzień Edukacji Narodowej w ZSEiT
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Dzień Edukacji Narodowej w ZSEiT
Zdjęcie numer 4 galerii dla artykułu: Dzień Edukacji Narodowej w ZSEiT
Zdjęcie numer 5 galerii dla artykułu: Dzień Edukacji Narodowej w ZSEiT
Zdjęcie numer 6 galerii dla artykułu: Dzień Edukacji Narodowej w ZSEiT
Zdjęcie numer 7 galerii dla artykułu: Dzień Edukacji Narodowej w ZSEiT
Zdjęcie numer 8 galerii dla artykułu: Dzień Edukacji Narodowej w ZSEiT
Zdjęcie numer 9 galerii dla artykułu: Dzień Edukacji Narodowej w ZSEiT

Wydarzenia

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Newsletter

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
starosta.neb@powiatypolskie.pl
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 140747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski