preloader
Przejdź do treści.

Menu

Już po raz dziewiętnasty, w dniach 21-22 maja 2015 roku, w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Kamionku Wielkim odbyło się spotkanie drużyn trójbojowych z całego kraju. Tym razem wystartowało dziesięć zespołów: MOW Lidzbark Warmiński, Stowarzyszenie Szelest Nadziei z Lidzbarka Warmińskiego, MOW Puławy, MOW Babimost, MOW Malbork, MOW Debrzno, UKS Kaper, MOW Kamionek Wielki, Gimnazjum Tolkmicko oraz I LO Elbląg. Tradycyjnie rywalizacja prowadzona była w trzech konkurencjach: strzelanie z karabinka pneumatycznego z dystansu 10 metrów, pływanie 4x25m oraz bieg przełajowy na dystansie 2500m.

Drużyny zebrane na kompleksie Orlik przy MOW Kamionek Wielki powitała dyrektor Magda Dryll oraz prezes UKS Kaper Adam Pieczko. Po prezentacji drużyn wszyscy udali się na strzelnicę i basen mieszczący się w budynku MOSiR w Elblągu. W pierwszej konkurencji - strzelaniu - najlepsi okazali się Michał Skorupa z I LO Elbląg, Kamil Dziekoński z MOW Puławy i Kacper Zemlik z MOW Kamionek Wielki. Druga konkurencja - pływanie - wyłoniła najlepszego zawodnika - Bartosza Wilczewskiego z UKS Kaper. Natomiast kolejne miejsce zajęli aż trzej zawodnicy z identycznym czasem - Mateusz Grzesiok z MOW Lidzbark Warmiński, Bartosz Radomski z MOW Puławy oraz Balnius Delwid z Gimnazjum Tolkmicko. Dodatkowo odbyła się sztafeta pływacka, w której najlepsi okazali się chłopcy z MOW Lidzbark Warmiński.

Po powrocie do Kamionka drużyny udały się na spacer do Stanicy Wodnej w Nadbrzeżu, gdzie wzięły udział w wyścigach kajakowych po wodach Zalewu Wiślanego. Najlepszymi kajakarzami okazali się chłopcy z MOW Lidzbark Warmiński. Tuż za nimi dopłynęły załogi z MOW Puławy i UKS Kaper. Po trudach całego dnia wszyscy zawodnicy i ich opiekunowie mogli odpocząć przy ognisku na terenie Stanicy Wodnej, oczywiście piekąc kiełbaski. Tam też odbyło się podsumowanie dotychczas rozegranych konkurencji.

Kolejny dzień rozpoczął się od rozegrania ostatniej konkurencji - biegu przełajowego po terenach Wysoczyzny Elbląskiej wokół Kamionka Wielkiego. Mimo pięknej słonecznej pogody, ze względu na padający niedawno deszcz, wcześniej ustalony przebieg trasy nieznacznie zmodyfikowano. Wszyscy uczestnicy szczęśliwie dotarli do mety, a najlepszy okazał się Sebastian Brauer z MOW Lidzbark Warmiński. Dopiero 23 sekundy później na metę wbiegł jako drugi Tomasz Walder z MOW Malbork, a jako trzeci Patryk Szymański z MOW Babimost.

W oczekiwaniu na podanie końcowych wyników chętni zawodnicy mogli wziąć udział w turnieju wiedzy ogólnej oraz wysłuchać występu zespołu muzycznego z MOW Kamionek Wielki. Potem przyszedł oczekiwany moment - przedstawienie końcowych wyników i wręczenie nagród najlepszym zawodnikom. Ceremonię zamknięcia i wręczania nagród przeprowadziła dyrektor Magda Dryll oraz sekretarz UKS Kaper Danuta Miszkowicz.

Indywidualnie najlepszy okazał się Bartosz Wilczewski z UKS Kaper, drugi Bartosz Radomski z MOW Puławy a trzeci Kamil Dziekoński również MOW Puławy. Najlepszą drużyną okazał się zespół z MOW Puławy, drugie miejsce na podium przypadło MOW Lidzbark Warmiński a trzecie MOW Debrzno. Wszystkim za sportową walkę podziękował prezes UKS Kaper Adam Pieczko i zaprosił na dwudziesty już trójbój w przyszłym roku.

Podziękowania należą się również sponsorom wspierającym zawody - Starostwu Powiatowemu w Elblągu - większość środków finansowych została przekazana właśnie z tego źródła - oraz Elbląskiemu Przedsiębiorstwu Energetyki Cieplnej - podziękowania kierujemy do prezesa zarządu Łukasza Piśkiewicza.

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: XIX Ogólnopolski Trójbój Sportowy
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: XIX Ogólnopolski Trójbój Sportowy
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: XIX Ogólnopolski Trójbój Sportowy
Zdjęcie numer 4 galerii dla artykułu: XIX Ogólnopolski Trójbój Sportowy
Zdjęcie numer 5 galerii dla artykułu: XIX Ogólnopolski Trójbój Sportowy
Zdjęcie numer 6 galerii dla artykułu: XIX Ogólnopolski Trójbój Sportowy

Wydarzenia

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Newsletter

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
starosta.neb@powiatypolskie.pl
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 140747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski