preloader
Przejdź do treści.

Menu

Od dłuższego czasu w Oleśnie mieszkańcy systematycznie wdrażali w życie plan powstania siłowni zewnętrznej. Dzięki wszystkim zaangażowanym: członkom stowarzyszenia, mieszkańcom Oleśna, wolontariuszom oraz wielu innym projekt pt. „Wiejskie Centrum Rekreacji i Spotkań” zakończył się uroczystym otwarciem, które miało miejsce 22.03.2015 roku w Oleśnie.

Operację realizowano za pośrednictwem Stowarzyszenia Łączy Nas Kanał Elbląski Lokalna Grupa Działania w Elblągu w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w zakresie małych projektów.

Na otwarciu stawili się licznie mieszkańcy Oleśna oraz okolic, także wójt gminy Gronowo Elbląskie Marcin Ślęzak i sołtys sołectwa Oleśno – Zygmunt Rychter oraz Diana Rajczyk ze Stowarzyszenia Łączy Nas Kanał Elbląski. Jeszcze chwilę przed przecięciem wstęgi głos zabrali członkowie naszego zarządu, w tym Marlena Szwemińska i Jacek Lotkowski.

Do wypróbowania urządzeń do ćwiczeń chętnych nie brakowało, zarówno dorosłych jak i dzieci; można też było skorzystać z rady trenera - rehabilitanta Macieja Chwoszcza . Po treningu znalazł się czas na gorącą kawę, herbatę i mały poczęstunek.

A jakie były początki? Cofnijmy się o kilka miesięcy, pierwszym krokiem było napisanie projektu oraz przedłożenie go odpowiednim władzom, w tym przypadku LGD „Łączy nas Kanał Elbląski”. Całkowita kwota projektu wynosi: 61 986,46 zł, a kwota pomocy według umowy: 49 589,16 zł. Na miejsce powstania siłowni wybrano pusty teren obok placu zabaw dla dzieci, będący przedłużeniem kompleksu parkowego, w którym odbywają się cyklicznie nasze oleśniańskie Noce Świętojańskie. Następnie poszły w ruch maszyny: wyrównano teren, wykonano stopy fundamentowe, postawiono drewnianą altanę z dostępem do internetu oraz energii elektrycznej na dachu zamontowano autonomiczne solarne zestawy zasilające a także kamery IP.

Przygotowano miejsca dla urządzeń do ćwiczeń na powietrzu – razem pięć podwójnych stanowisk w tym: biegacz, koła Tai Chi, trenażer talii i bioder – Twister, prostownik pleców, trenażer eliptyczny – orbitrek, wioślarz, motylek – rozpiętki, rower treningowy, krzesełko do podnoszenia masy ciała – wyciąg górny oraz stepper. Ostatnim krokiem było umieszczenie tablicy informacyjnej wraz z regulaminem. W wykonaniu powyższych czynności brali udział mieszkańcy oraz wolontariusze, niejednokrotnie pracując do późnego wieczora. Czekamy aż teren wokół centrum ładnie się zazieleni, jeszcze odrobinę przypomina niedawny plac budowy.

Budowa centrum miała na celu rozwój rekreacji i turystyki oraz promowanie obszarów wiejskich, ale przede wszystkim umożliwiło nam to bardziej aktywne spędzanie czasu wolnego w gronie rodziny i znajomych. Dużo czasu zajęłoby wymienianie wszystkich osób, które przyczyniły się do powstania tego obiektu, dlatego też dziękujemy wszystkim zaangażowanym!

Oczywiście to nie pierwsza i nie ostatnia taka akcja, wkrótce ruszamy z trasą „questingową” dla turystów, czyli zwracamy się w stronę tego „zabytkowego” aspektu Oleśna, ale o tym już niedługo:)

Marta Dąbrowska

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Wiejskie Centrum Rekreacji i Spotkań w Oleśnie
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Wiejskie Centrum Rekreacji i Spotkań w Oleśnie
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Wiejskie Centrum Rekreacji i Spotkań w Oleśnie
Zdjęcie numer 4 galerii dla artykułu: Wiejskie Centrum Rekreacji i Spotkań w Oleśnie
Zdjęcie numer 5 galerii dla artykułu: Wiejskie Centrum Rekreacji i Spotkań w Oleśnie
Zdjęcie numer 6 galerii dla artykułu: Wiejskie Centrum Rekreacji i Spotkań w Oleśnie
Zdjęcie numer 7 galerii dla artykułu: Wiejskie Centrum Rekreacji i Spotkań w Oleśnie

Wydarzenia

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Newsletter

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
starosta.neb@powiatypolskie.pl
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 140747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski