W dniach 4-8 marca 2015 r. przedstawiciele powiatów: elbląskiego, iławskiego i ostródzkiego – partnerzy projektu „Zintegrowany system promocji turystycznej obszaru Kanału Elbląskiego” – uczestniczyli w kolejnych międzynarodowych targach turystycznych ITB Berlin 2015. Są to największe targi turystyczne na świecie – w 26 halach wystawienniczych prezentowało się 10096 wystawców ze 186 krajów. Przez pięć dni targi odwiedziło 175 tysięcy osób.

Elementem wyróżniającym stoisko Krainy Kanału Elbląskiego KKE) była makieta pochylni Oleśnica, która stała się ozdobą polskiego pawilonu narodowego w unowocześnionej szacie graficznej. O naszym stoisku informowały targowe wydania branżowych periodyków turystycznych. Dzięki temu Kraina Kanału Elbląskiego cieszyła się sporą popularnością wśród targowych gości. Odwiedzający stoisko KKE mogli otrzymać kompleksową informację na temat oferty turystycznej w postaci folderów, map, przewodników, filmów, prezentacji i gadżetów.

Zakłada się, że po dwuletniej przerwie spowodowanej pracami w ramach rewitalizacji Kanału Elbląskiego regularna żegluga pomiędzy Elblągiem a Ostródą w tym przez pochylnie, będące jedną z największych atrakcji turystycznych) zostanie przywrócona od 1 czerwca 2015 r.

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Promocja Kanału Elbląskiego na Targach Turystycznych w Berlinie
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Promocja Kanału Elbląskiego na Targach Turystycznych w Berlinie
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Promocja Kanału Elbląskiego na Targach Turystycznych w Berlinie
Zdjęcie numer 4 galerii dla artykułu: Promocja Kanału Elbląskiego na Targach Turystycznych w Berlinie