preloader
Przejdź do treści.

Menu

W dniu 17 października 2014 r. w Szpitalu Powiatowym w Pasłęku odbyły się obchody 5 rocznicy powstania spółki prawa handlowego Szpital Powiatowy Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. W spotkaniu udział wzięli m.in: Przewodniczący Rady Powiatu Ryszard Zagalski, Starosta Elbląski Sławomir Jezierski, Wicestarosta Elbląski Maciej Romanowski, Burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski, Przewodniczący Rady Miasta Pasłęka Stanisław Paździor, syn i córka wraz z wnukami Wilhelma Breckiego pierwszego dyrektora szpitala oraz wójtowie i burmistrzowie gmin powiatu elbląskiego, radni powiatowi i radni gminy Pasłęk, sponsorzy i przedstawiciele jednostek współpracujących na co dzień ze szpitalem. W trakcie uroczystości odsłonięto na wniosek Burmistrza Pasłęka tablicę upamiętniającą Wilhelma Bereckiego pierwszego po II wojnie światowej dyrektora szpitala oraz Leonarda Prepeczkę zasłużonego lekarza tej placówki.

Prezes Teresa Cierachowska w trakcie swojego wystąpienia podkreśliła, że szpital po przekształceniu w spółkę zainwestował znaczące środki w modernizację i remonty, rozszerzył zakres swoich usług o 7 nowych świadczeń, w tym m.in. o ortopedię, rehabilitację, endoskopię przewodu pokarmowego. Obecnie jest placówką, która swoją działalność w pełni samofinansuje. Prezes podziękowała samorządowi powiatu elbląskiego za odważną decyzję o przekształceniu szpitala w spółkę oraz bieżącą pomoc i wsparcie w jego funkcjonowaniu. Dziękowała także samorządowi miasta Pasłęka za wspieranie działalności szpitala.

Uroczystość połączona była z oddaniem do użytku w br. wyremontowanych dróg wewnętrznych i terenów zielonych, zakończeniem realizacji projektu „E-pacjent – informatyzacja w zakresie obsługi pacjenta oraz wdrożenie e-usługi w Szpitalu Powiatowym w Pasłęku” realizowanego w ramach RPO Warmia i Mazury 2007-2013, zakończeniem remontów budynków gospodarczych szpitala i zakończeniem prac związanych z budową platformy hydraulicznej i remontem klatki schodowej na oddziale pediatrycznym szpitala. Na uwagę zasługuje fakt, że założone tereny zielone powstały z dużym wsparciem pasłęckich przedsiębiorców.

Łączny koszt wszystkich prac wyniósł ponad 1,5 mln zł, w tym dofinansowanie Unii Europejskiej wyniosło ponad 600 tys. zł, środki PFRON 50tys. zł. Samorząd powiatowy w okresie ostatnich 5 lat wsparł prowadzone prace remontowe i inwestycyjne na łączną kwotę 730 tys. zł. Pozyskane środki finansowe od samorządu pasłęckiego wyniosły 50 tys. zł.

Gabriela Effenberg

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Szpital Powiatowy w Pasłęku jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością działa już 5 lat!!!
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Szpital Powiatowy w Pasłęku jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością działa już 5 lat!!!
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Szpital Powiatowy w Pasłęku jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością działa już 5 lat!!!
Zdjęcie numer 4 galerii dla artykułu: Szpital Powiatowy w Pasłęku jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością działa już 5 lat!!!
Zdjęcie numer 5 galerii dla artykułu: Szpital Powiatowy w Pasłęku jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością działa już 5 lat!!!
Zdjęcie numer 6 galerii dla artykułu: Szpital Powiatowy w Pasłęku jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością działa już 5 lat!!!
Zdjęcie numer 7 galerii dla artykułu: Szpital Powiatowy w Pasłęku jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością działa już 5 lat!!!
Zdjęcie numer 8 galerii dla artykułu: Szpital Powiatowy w Pasłęku jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością działa już 5 lat!!!
Zdjęcie numer 9 galerii dla artykułu: Szpital Powiatowy w Pasłęku jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością działa już 5 lat!!!
Zdjęcie numer 10 galerii dla artykułu: Szpital Powiatowy w Pasłęku jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością działa już 5 lat!!!
Zdjęcie numer 11 galerii dla artykułu: Szpital Powiatowy w Pasłęku jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością działa już 5 lat!!!
Zdjęcie numer 12 galerii dla artykułu: Szpital Powiatowy w Pasłęku jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością działa już 5 lat!!!
Zdjęcie numer 13 galerii dla artykułu: Szpital Powiatowy w Pasłęku jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością działa już 5 lat!!!
Zdjęcie numer 14 galerii dla artykułu: Szpital Powiatowy w Pasłęku jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością działa już 5 lat!!!
Zdjęcie numer 15 galerii dla artykułu: Szpital Powiatowy w Pasłęku jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością działa już 5 lat!!!
Zdjęcie numer 16 galerii dla artykułu: Szpital Powiatowy w Pasłęku jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością działa już 5 lat!!!

Wydarzenia

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Newsletter

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
starosta.neb@powiatypolskie.pl
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 140747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski