Drużynowy bieg na orientację z wykonywaniem zadań bojowo-użytecznych odbył się w dniu 17.09.2014r., w Parku Komunalnym Bażantarnia w Elblągu, na polanie przy siedzibie nadleśnictwa Elbląg.

Po raz kolejny zwyciężyła reprezentacja Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku w składzie :

1. Piotr Kobylewski - kapitan drużyny

2. Weronika Banaszek

3. Maciej Szczotka

4. Rafał Mirys

Zespół z Pasłęka pokonał drużyny m.in. z Elbląga, Gdańska, Łeby, Żukowa i Kłanina.

Posługując się mapą, drużyna miała za zadanie w jak najkrótszym czasie pokonać trasę wyznaczoną przez umieszczone w terenie punkty kontrolne zwane dalej PK). Zawodnicy potwierdzali odnalezienie PK na karcie startowej. Punkty kontrolne były umieszczone na terenie Bażantarni oraz w obrębie polany przy nadleśnictwie, na której również były rozmieszczone punkty kontrolne-zadaniowe zwane dalej PKZ). PKZ było 8 i obejmowały zadania z zakresu podstawowych wiadomości i umiejętności charakteryzujących służby mundurowe.

PKZ zostały przygotowane przez poszczególne służby mundurowe - Policję, Wojsko, Straż Pożarną, Żandarmerię Wojskową, Straż Graniczną, Nadleśnictwo. Zadania do wykonania to m.in. założenie w jak najkrótszym czasie odzieży ochronnej, zdjęcie odcisków palców, rozpoznanie po korze gatunków drzew, znalezienie min za pomocą wykrywacza metalu.

Do wykonania zadania drużyna przystępowała po dobiegnięciu całego zespołu. Zadania wymagały zaangażowania określonej liczby osób.

Na każdym PKZ drużyna dostawała mapę z kolejnym do odnalezienia PK. Kadeci z ZSEiT walczyli z pełnym poświęceniem i niesamowitą ambicją. Drugą drużynę pokonali aż o 10 minut.

<lt;/p>

Wszyscy za zwycięstwo otrzymali medale, dyplomy, koszulki okolicznościowe, nagrody rzeczowe oraz wspaniały puchar.

Zawody przebiegły w sportowej atmosferze przy wspaniałej letniej pogodzie.

mjr Bolesław Czechowski

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Zwycięstwo reprezentacji Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Mundurino II
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Zwycięstwo reprezentacji Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Mundurino II
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Zwycięstwo reprezentacji Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Mundurino II