Już trzeci raz Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka grała w świetlicy Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kamionku Wielkim.

Tym razem w sztabiku można było posłuchać koncertów lokalnych zespołów muzycznych, szantymena z Elbląga, obejrzeć pokazy AIKIDO, wziąć udział w kursie pierwszej pomocy, zmierzyć sobie poziom cukru we krwi i ciśnienie. Ochotnicza Straż Pożarna z Kamionka Wielkiego zaprezentowała swoje umiejętności. Nie zabrakło także licytacji gadżetów orkiestrowych oraz przedmiotów wykonanych przez wychowanków, wspaniałego tortu wykonanego przez Koło Gospodyń Wiejskich z Kamionka Wielkiego czy rejsu motorówką po Zalewie Wiślanym. Panie z koła zatroszczyły się także o kanapki i ciasta. Konferansjerkę akcji prowadził z werwą i swadą pan Emil Tomczyński. Pomoc w organizacji zapewniło także Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Kamionek Wielki „Wielki Kamień”.

Jak co roku dwie grupy młodzieży wraz z opiekunami: Panią Bożeną i Panem Mateuszem kwestowały na ulicach Elbląga. Młodzież zaskoczona była serdecznością, hojnością i dobrym sercem wspierających. Pozytywny nastój udzielił się wszystkim, młodzież była szczęśliwa, że ponownie mogła włączyć się w akcję.

Udało nam się zebrać kwotę, która przerosła nasze oczekiwania. 22. Finał WOŚP w naszym sztabiku zamknęliśmy kwotą: 7300,54gr!

Jerzy Sukow

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Wielka Orkiestra grała w Kamionku Wielkim