Kanał Elbląski jest jedną z największych atrakcji turystycznych województwa warmińsko-mazurskiego. Ten unikalny w skali światowej zabytek sztuki hydrotechnicznej przechodzi właśnie generalny remont. Zadanie to wykonane zostanie w ramach projektu „Rewitalizacja Kanału Elbląskiego na odcinkach Jezioro Druzno - Miłomłyn, Miłomłyn - Zalewo, Miłomłyn - Ostróda - Stare Jabłonki" i obejmie m.in. kompleksową odnowę wszystkich pochylni: Oleśnica, Buczyniec, Kąty, Jelenie i Całuny, atakże pogłębienie kanału, udrożnienie toru wodnego m.in. usunięcie głazów i powalonych drzew umocnienie brzegów, budowę nowej Izby Kanału Elbląskiego w Buczyńcu, oznakowanie żeglugowe iprzebudowę śluz: Miłomłyn, Zielona, Ostróda i Mała Ruś. Warto zaznaczyć, iż część prac już została wykonana, a planowany termin zakończenia robót to koniec kwietnia 2014 r.

Z uwagi na odbywający się remont Kanału Elbląskiego, statki Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej będą omijać pochylnie i śluzy. Można będzie udać się w rejs spacerowy poJeziorze Drwęckim, Szlakiem Papieskim z Ostródy do Iławy, Szlakiem Wikingów zElbląga przez jezioro Druzno dopochylni Całuny i tradycyjnym szlakiem zOstródy doMiłomłyna.

Wszystkie zainteresowane osoby po szczegółowe informacje na temat prowadzonych prac remontowych oraz możliwości korzystania z rejsów po Kanale zapraszamy na oficjalną stronę: www.rzgw.gda.pl i http://www.zegluga.com.pl/index.php?p=ofer&aid=33&cat=1