Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym po raz kolejny bierze udział w projekcie wymiany uczniowskiej Comenius. Od poniedziałku 15 października gościmy uczniów szkół artystycznych z 4 krajów europejskich. Tym razem spotykamy się pod hasłem Art Connecting Us, czyli Sztuka Łączy. Oprócz gronowskiego Plastyka w projekcie biorą udział uczniowie ze szkół w Turcji - Figen Sakallioglu Anadolu Lisesi, Łotwy -Rigas secondary School of Arts and Crafts, Portugalii - R.F. Ensino e Formacao Profissional, Włoch - Liceo Artistico State di Venezia.

Uczniowie z Łotwy, Włoch, Turcji i Portugalii będą poszerzać swoje horyzonty artystyczne i kulturowe wspólnie z naszą młodzieżą poprzez realizowanie różnorodnych projektów artystycznych. W środę będą mogli pochwalić się swoimi zdolnościami artystycznymi, biorąc udział w Maratonie Artystycznym, czyli siedmiogodzinnej imprezie, która pozwoli im zaprezentować największe umiejętności i pasje związane ze sztuką.

Kolejne atrakcje, czekające na młodzież, to wycieczki po okolicy. Będziemy zarówno w Malborku, jak i w Gdańsku. Mamy nadzieję, że uda nam się zachwycić naszych gości wspaniałą architekturą tych miast i oczywiście polską kuchnią!

Wymiana potrwa do 20 października i na pewno będzie dla nas wszystkich niesamowitym przeżyciem. Relacje z życia szkoły w tym niezwykłym tygodniu będzie można znaleźć na naszej stronie internetowej.

Kolejne wyjazdy – tym razem do naszych partnerów – to wspaniała przygoda uczniów szkól artystycznych. Poprzez różnorodne działania – projektowanie kartek, ubrań czy logo, konkursy, tworzenie masek weneckich czy malowanie ikon młodzież będzie mogła doskonalić nie tylko język angielski, ale także poszerzyć horyzonty i zapoznać się z różnymi technikami artystycznymi. To także przygoda, kontakt z architekturą i specyfiką danych krajów i szansa na wspaniałe przyjaźnie.

Katarzyna Giszczak,
Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym