W dniach 7-9 kwietnia w Liceum Sztuk Plastycznych odbył się egzamin dyplomowy. Obrona pracy dyplomowej to podsumowanie  4 – letniej twórczej pracy w szkole. To także suma doświadczeń, jakie młodzi ludzie zebrali podczas swojej edukacyjnej podróży.

Już na początku roku szkolnego 2020/2021 uczniowie wybrali temat, a następnie przeszli przez długi proces projektowy, zmagając się z zaplanowanymi własnymi ideami, zamiarami i zamysłami, by ostatecznie stanąć przed komisją i jak najlepiej zaprezentować siebie i swoje dzieło.

W tym roku dyplomanci bronili swoich prac w specjalnościach: fotografia i film – specjalizacja realizacje intermedialne oraz techniki graficzne – specjalizacja techniki druku artystycznego.

Tematyka prac dyplomowych była bardzo zróżnicowana. Obok portretów w technice linorytu, opracowania książki autorskiej z ilustracjami i wierszykami dla dzieci, graficznej interpretacji historii o Dr Jekyll i Mr Hyde, autorskiej refleksji o ludzkiej fizyczności i przemijaniu, pojawiły się także strukturalne eksperymenty, grafika na tkaninie, odrealniona rzeczywistości i rodzinna saga w estetyce kart do gry. Prace dyplomowe realizowano z wykorzystaniem techniki linorytu, serigrafii i druku cyfrowego.

Uczniowie w swoich pracach dyplomowych z zakresu specjalizacji realizacje intermedialne wykorzystali i łączyli różne rodzaje mediów, takich jak: fotografia, wideo, animacje poklatkowe, grafikę cyfrową i publikacje. Wśród tegorocznych tematów znalazły się: moda, makijaż, ptaki, teledysk promujący zespół muzyczny, gra świateł i cieni, grzechy, ciało oraz emocje.

Poziom prac był bardzo wysoki. Wszyscy uczniowie, którzy przystąpili do egzaminu dyplomowego zwieńczyli go sukcesem, otrzymując tytuł plastyka. Prace zachwycały swoim pomysłem, jakością wykonania, wrażliwością estetyczną i nietuzinkowym ujęciem rzeczywistości. W tych trudnych, pandemicznych warunkach, zarówno uczniowie jak i nauczyciele stanęli na wysokości zadania. Wręczenie dyplomów i wystawa prac odbędzie się 29 kwietnia 2021 roku. Serdecznie gratulujemy tegorocznym dyplomantom wytrwałości, determinacji i talentu.

Życzymy powodzenia na egzaminie maturalnym.

info: LSP