Przejdź do treści.

W dniach 7-9 kwietnia w Liceum Sztuk Plastycznych odbył się egzamin dyplomowy. Obrona pracy dyplomowej to podsumowanie  4 – letniej twórczej pracy w szkole. To także suma doświadczeń, jakie młodzi ludzie zebrali podczas swojej edukacyjnej podróży.

Już na początku roku szkolnego 2020/2021 uczniowie wybrali temat, a następnie przeszli przez długi proces projektowy, zmagając się z zaplanowanymi własnymi ideami, zamiarami i zamysłami, by ostatecznie stanąć przed komisją i jak najlepiej zaprezentować siebie i swoje dzieło.

W tym roku dyplomanci bronili swoich prac w specjalnościach: fotografia i film – specjalizacja realizacje intermedialne oraz techniki graficzne – specjalizacja techniki druku artystycznego.

Tematyka prac dyplomowych była bardzo zróżnicowana. Obok portretów w technice linorytu, opracowania książki autorskiej z ilustracjami i wierszykami dla dzieci, graficznej interpretacji historii o Dr Jekyll i Mr Hyde, autorskiej refleksji o ludzkiej fizyczności i przemijaniu, pojawiły się także strukturalne eksperymenty, grafika na tkaninie, odrealniona rzeczywistości i rodzinna saga w estetyce kart do gry. Prace dyplomowe realizowano z wykorzystaniem techniki linorytu, serigrafii i druku cyfrowego.

Uczniowie w swoich pracach dyplomowych z zakresu specjalizacji realizacje intermedialne wykorzystali i łączyli różne rodzaje mediów, takich jak: fotografia, wideo, animacje poklatkowe, grafikę cyfrową i publikacje. Wśród tegorocznych tematów znalazły się: moda, makijaż, ptaki, teledysk promujący zespół muzyczny, gra świateł i cieni, grzechy, ciało oraz emocje.

Poziom prac był bardzo wysoki. Wszyscy uczniowie, którzy przystąpili do egzaminu dyplomowego zwieńczyli go sukcesem, otrzymując tytuł plastyka. Prace zachwycały swoim pomysłem, jakością wykonania, wrażliwością estetyczną i nietuzinkowym ujęciem rzeczywistości. W tych trudnych, pandemicznych warunkach, zarówno uczniowie jak i nauczyciele stanęli na wysokości zadania. Wręczenie dyplomów i wystawa prac odbędzie się 29 kwietnia 2021 roku. Serdecznie gratulujemy tegorocznym dyplomantom wytrwałości, determinacji i talentu.

Życzymy powodzenia na egzaminie maturalnym.

info: LSP

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 170747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski