Przejdź do treści.

12 kwietnia o godz. 10.00 wicestarosta Maciej Romanowski spotkał się z gośćmi z pięciu krajów Unii Europejskiej - partnerami projektu "Sharing our Space", realizowanego w Zespole Szkół w Pasłęku. Goście z zagranicy wyrazili swoje współczucie dla Polaków w obliczu tragedii w Smoleńsku.

Podczas tego spotkania wicestarosta Romanowski nawiązał do wspólnych europejskich korzeni, przedstawił główne kierunki rozwoju powiatu elbląskiego i zapewnił o swojej przychylności dla dalszej współpracy międzynarodowej. W spotkaniu udział wzięli także: sekretarz powiatu Jacek Augustynowicz, rzecznik prasowy Marek Murdzia, który pełni jednocześnie funkcję regionalnego koordynatora programu Comenius „WiMi” oraz zastępca dyrektora Zespołu Szkół w Pasłęku Katarzyna Panimasz.

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół w Pasłęku w roku szkolnym 2009/2010 rozpoczęli realizację projektu „Sharing our Space” finansowanego w ramach programu Comenius. Jest to wielostronny projekt partnerski realizowany w języku angielskim równocześnie w pięciu krajach: Włoszech, Hiszpanii, Finlandii, Irlandii oraz w Polsce. Celem jest poznanie tradycji i kultury państw uczestniczących oraz wzbogacenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim oraz technologią informacyjną.

W ciągu dwóch lat trwania projektu nauczyciele z pasłęckiej szkoły będą brać udział w spotkaniach roboczych w państwach partnerskich. Koordynatorem głównym projektu jest dyrektor szkoły w Molina de Segura Murcja) w Hiszpanii pan José Manuel Hernández Gil, natomiast polskim koordynatorem szkolnym jest pani Sylwia Janiszewska. Pierwszy wyjazd został zorganizowany w październiku 2009 r. Nauczyciele pracujący przy projekcie wzięli wówczas udział w warsztatach zorganizowanych w Murcji w Hiszpanii. Kolejne spotkanie odbyło się w lutym 2010 r. we Florencji Włochy).

W trakcie obecnej wizyty, od 12 do 15 kwietnia 2010 r., oprócz warsztatów związanych z tematyką projektu, goście zwiedzą Pasłęk, Elbląg, Gdańsk, Olsztyn, Toruń, Frombork i Malbork. Na spotkaniu w Pasłęku realizowany będzie drugi z bloków tematycznych projektu: święta tradycyjne i popularne w państwach projektu. W zajęciach biorą udział uczniowie zaangażowani w tworzenie projektu.

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Międzynarodowe spotkanie nauczycieli
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Międzynarodowe spotkanie nauczycieli
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Międzynarodowe spotkanie nauczycieli
Zdjęcie numer 4 galerii dla artykułu: Międzynarodowe spotkanie nauczycieli
Zdjęcie numer 5 galerii dla artykułu: Międzynarodowe spotkanie nauczycieli
Zdjęcie numer 6 galerii dla artykułu: Międzynarodowe spotkanie nauczycieli
Zdjęcie numer 7 galerii dla artykułu: Międzynarodowe spotkanie nauczycieli
Zdjęcie numer 8 galerii dla artykułu: Międzynarodowe spotkanie nauczycieli
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 170747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski