Dzień 8 czerwca 2024 roku był uwieńczeniem kilkutygodniowych przygotowań do festynu z okazji Dnia Dziecka w Zielonce Pasłęckiej. Motywem przewodnim wydarzenia była Akademia Pana Kleksa.

Organizatorami wydarzenia byli: Centrum Administracyjne do Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Pasłęku, Placówki Opiekuńczo-Wychowawcze „Zakątek” i „Samodzielne Mieszkanie” we ścisłej współpracy z Pasłęckim Ośrodkiem Kultury Filia w Zielonce Pasłęckiej, przy pomocy Szkolnego Koła Wolontariatu ZS w Pasłęku, Stowarzyszenia DAJ NADZIEJĘ i wielu innych sponsorów, darczyńców oraz ludzi dobrej woli. Wydarzenie objęte było honorowym patronatami Starosty Elbląskiego Pana Macieja Romanowskiego i Burmistrz Pasłęka Pani Elżbiety Wasiuk.

Wszystkie te osoby i organizację przyczyniły się do stworzenia wspaniałej bajkowej zabawy dla dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych, a także lokalnej społeczności Gminy Pasłęk, która zaszczyciła nas obecnością. Wśród bajkowych postaci można było spotkać Pana Kleksa, Kaczkę Dziwaczkę, Smerfy, Czerwonego Kapturka, Kopciuszka, Myszkę Miki i wiele innych postaci, które chadzały po pięknie przystrojonym terenie. W rytmie dziecięcej muzyki można było wziąć udział w szeregu konkurencji a na najbardziej wytrwałych po przejściu wszystkich zadań czekała nagroda. Prócz wymienionych konkurencji (przeciąganie liny, skoki w workach, zagadki, skoki przez płotki, rzucanie lotkami, bieg kelnera, rzut woreczkiem, osiołek bez ogonka) była okazja by zjeść słodkie pyszności, kiełbaskę i karkówkę z grilla, zagryźć owocami i zapić pyszną lemoniadą, nie wspominając o wacie cukrowej, lodach, pop-cornie, grochówce). Ale to nie wszystko, można było porozmawiać z policjantami, sfotografować się na tle wozu policyjnego słynnego „poldka”, odwiedzić stoisko przygotowane przez Straż Graniczną, postrzelać z paint balla, pojeździć wozem strażackim, postrzelać z łuku, pomalować farbkami po folii. Absolutnym topem była możliwość przejażdżki pełnokrwistym autem terenowym z napędem 4x4. Zdecydowanie mniej adrenaliny potrzebne było do tego, aby pozjeżdżać z olbrzymich dmuchanych zamków, czy też do zrobienia sobie zdjęcia z postacią pana Kleksa przy ściance. Warto poszczyć się występem dzieci z POW „Zakątek” w tonie muzyki z filmu Akademia Pana Kleksa oraz prezentacją prac plastycznych wykonanych w ramach zajęć terapeutycznych. Malowanie buziek, kolorowe warkoczyki , figurki z balonów i wiele innych atrakcji zapewnili wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu. Miłym akcentem był występ Orkiestry Parafialnej z Zielonki Pasłęckiej.

Serdeczne podziękowania przekazujemy księdzu proboszczowi dr Karolowi Dąbrowskiemu z Kościoła św. Jana Chrzciciela w Zielonce Pasłęckiej za udostępnienie terenu, na którym świętowaliśmy.

Bajkowy Dzień Dziecka niezaprzeczalnie przyniósł wiele radości dzieciom i dużo satysfakcji dorosłym - z dobrze wykonanej pracy.

Ilość osób prywatnych, instytucji, organizacji, sklepów, które włączyły się w pomoc przy organizacji tego przedsięwzięcia przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Zatem serdecznie dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna. To radość mieć tylu fajnych ludzi dobrej woli wokół.

Poniżej lista osób/instytucji, które nas wsparły, a jeśli czyjeś nazwisko nie pojawiło się na liście serdecznie przepraszamy ale z całego serca dziękujemy:

Starosta Elbląski Maciej Romanowski,

Burmistrz Pasłęka Elżbieta Wasiuk,

Stowarzyszenie Daj Nadzieję w Nowej Wsi,

Filia Pasłęckiego Ośrodka Kultury w Zielonce Pasłęckiej pod egidą Lucyny Hulanickiej,

Szkolne Koło Wolontariatu Zespołu Szkół w Pasłęku,

Bogusław Sierocki Sklep Hubcio w Pasłęku,

Pastor Paweł Kugler- Kościół Chrześcijan Baptystów w Elblągu,

Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Lokalnej Kuźnia Pruska w Pasłęku,

Przemysław Olszak, Beata Maziuk, Renata Ziemak, Krystyna Gielniowska, Wioletta Tabor, Urszula Białobrzeska, Sabina Łabuńska, Danuta Zielińska, Marcin Mróz, Krzysztof Dawidziuk,

Sołectwa: Nowa Wieś, Marianka, Zielony Grąd i Rzeczna

W imieniu szczęśliwych dzieci dziękują: