W dniu wczorajszym, tj. 14 marca wręczono laury "Najlepszym z najlepszych", coroczną nagrodę Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Przyznanie nagrody ma na celu uhonorowanie i nagradzanie osób, instytucji i firm, które swoimi osiągnięciami przyczyniły się do promocji w naszym województwie, w kraju i na świecie.

W tegorocznej edycji z powiatu elbląskiego, Gremium nagrodziło panią Iwonę Chełchowską Prezes Szpitala Powiatowego sp. z o.o. oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi „Aniołowo”, reprezentowane przez panią Halinę Cieślę.

Pani Iwona Chełchowska, laureatka prestiżowego tytułu „Ikona Pielęgniarstwa Warmii i Mazur 2023” została wyróżniona Laurem za swoje zaangażowanie, profesjonalizm w codziennej pracy za nienaganną postawę etyczną i szeroką działalność, dzięki której jakość usług pasłęckiej służby zdrowia stoi na wysokim poziomie dla dobra społeczeństwa Warmii i Mazur. W ostatnich latach, pod kierownictwem pani Iwony Chełchowskiej, w szpitalu dokonały się ogromne zmiany. W 2018 r. został otwarty nowo wybudowany Ośrodek Rehabilitacji Dziennej i Fizjoterapii oraz Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej. Znajdują się tu dodatkowo poradnie specjalistyczne, w tym: neurologiczna, gruźlicy i chorób płuc dla dorosłych, poradnia zdrowia psychicznego, rehabilitacyjna, kardiologiczna, endokrynologiczna. Zmodernizowano Oddział Chorób Wewnętrznych a w 2021 roku rozpoczęła się budowa Oddziału Rehabilitacji Stacjonarnej oraz Ośrodka Rehabilitacji Leczniczej Dziennej dla Dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego. W 2023 roku zakończyła się przebudowa i adaptacja części istniejących pomieszczeń budynku w celu utworzenia pracowni tomografii komputerowej oraz wykonania łącznika do budynku głównego wraz z przebudową podjazdu dla karetek.

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi „Aniołowo otrzymało Laur za szeroką działalność o charakterze promocyjnym oraz w geście uznania za codzienny trud i pracę. Długotrwałe zaangażowanie w rozwój lokalnej społeczności, wieloletnia działalność na rzecz poprawy warunków życia mieszkańców, wsparcie w różnorodne projekty i inicjatywy, budowanie więzi społecznych, to tylko kilka przykładów, jakimi wyróżnia się Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi „Aniołowo”. Na szczególne gratulacje zasługuje pani Halina Cieśla Prezes Stowarzyszenia.

Magdalena Federewicz

Rzecznik Prasowy Starosty Elbląskiego