Pod takim tytułem w Zespole Szkól w Pasłęku realizowany jest projekt, który ma na celu podniesienie poziomu kompetencji matematyczno-przyrodniczych u 172 uczniów LO w okresie od 01.08.2011 do 31.08.2013.
Celem projektu jest podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności z przedmiotów matematyczno - przyrodniczych. Poziom ten jest podnoszony w ramach prowadzonych zajęć edukacyjnych, podzielonych na dwa bloki. BLOK I obejmuje zajęcia dydaktyczno - wyrównawcze z matematyki. BLOK II obejmuje zajęcia pozalekcyjne dla uczniów rozwijających zainteresowania matematyczno - przyrodnicze.
Do chwili obecnej zorganizowane zostały dwa wyjazdy edukacyjne na uczelnie: na UW-M w Olsztynie zajęcia laboratoryjne na Wydziale Chemii)-09.12.11 i na warsztaty na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego-25.10.11. „Reakcje charakterystyczne wybranych kationów i anionów i analiza soli” przygotowały dr Jolanta Paprocka i inż. Jolanta Śmietańska. Podsumowaniem warsztatów było ćwiczenie polegające na określeniu jaka sól znajduje się w danej probówce.W czasie zajęć pt. „Co w głowie piszczy , mózg pod lupą i pod mikroskopem” młodzież zapoznała się z budową oraz fizjologią ośrodkowego układu nerwowego człowieka. W trakcie zajęć laboratoryjnych „Co pływa w naszej krwi?” uczniowie oznaczali podstawowe parametry krwi, jak: OB opad Biernackiego hematokryt, poziom hemoglobiny, liczba erytrocytów w mm­­ krwi. Oprócz zajęć edukacyjnych odbyło się seminarium pt. Równości szans kobiet i mężczyzn. Seminarium poprowadziła Barbara Bąkowska, prezes CREP w Pasłęku a zarazem specjalista w dziedzinie równości szans K i M. Ponadto każdy uczeń otrzymał materiały potrzebne do zajęć typu: długopis, zeszyt, segregator, kalkulator.
Projekt wychodzi naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom uczniów klas licealnych oraz ich rodziców. Podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności matematyczno-przyrodniczych zapewni wzrost jakości kształcenia ogólnego w szkole, poprawi perspektywy dalszej edukacji i kariery zawodowej uczniów.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu
Priorytet: IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach Działanie:9.1. Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty
Poddziałanie:9.1.2.Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych.