W dniu 13 października w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu odbyły się uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej, podczas których starosta Sławomir Jezierski wręczył swoje doroczne nagrody nauczycielom zatrudnionym w placówkach oświatowych powiatu elbląskiego.
W bieżącym roku nagrody otrzymali:
1. Sławomir Borysewicz , nauczyciel w Zespole Szkół w Pasłęku
Nauczyciel wychowania fizycznego. Jego uczniowie osiągają od wielu lat znaczące sukcesy sportowe w zawodach powiatowych i wojewódzkich. W roku szkolnym 2010/2011 przygotowywani przez niego zawodnicy zdobyli 8 medali na mistrzostwach województwa warmińsko-mazurskiego w lekkoatletyce i zajęli 1 miejsce w punktacji drużynowej Mistrzostw Województwa w Lekkiej Atletyce. Jest opiekunem Samorządu Uczniowskiego, organizatorem szkolnych i powiatowych imprez sportowych oraz rekreacyjnych, a także akcji humanitarnych. Aktywizuje uczniów do aktywnego udziału w życiu szkoły.
2. Dorota Ćwik , nauczyciel w Zespole Szkół w Pasłęku
Nauczyciel języka polskiego. Osiąga bardzo dobre wyniki w nauczaniu. Uczniowie pod jej kierunkiem uzyskują 100% zdawalność na egzaminie maturalnym ze średnimi wynikami egzaminacyjnymi znacznie wyższymi od średniej wojewódzkiej i średniej krajowej. Aktywnie i z sukcesami uczestniczy w przygotowaniach uczniów do konkursów recytatorskich i literackich. Jest opiekunem gazetek szkolnych oraz koordynatorem warsztatów dziennikarskich w szkole. Pełni funkcję przewodniczącej Zespołu Humanistycznego.
3. Barbara Koniecko - nauczyciel w Liceum Plastycznym w Gronowie Górnym
Nauczyciel bibliotekarz i nauczyciel przedmiotów zawodowych. Współautorka wielu projektów realizowanych w szkole, w tym z dofinansowaniem Unii Europejskiej. Organizator plenerów artystycznych dla uczniów szkoły i gimnazjalistów z powiatu elbląskiego. Opiekun Samorządu Uczniowskiego. Aktywnie działa w Stowarzyszeniu Na Rzecz Rozwoju Szkoły.
4. Grzegorz Mańka , nauczyciel Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku
Nauczyciel informatyki. Bardzo zaangażowany w życie szkoły. Współorganizator wielu uroczystości szkolnych, w tym 30-lecia szkoły oraz dni otwartych szkoły. Wspomaga nauczycieli i pracowników szkoły w zakresie efektywnego wykorzystania sprzętu komputerowego. Aktywnie uczestniczy w realizacji i tworzeniu projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
5. Dorota Oskroba , pedagog w Poradni Psychologiczno , Pedagogicznej w Pasłęku
Jest współautorką i realizatorem autorskiego programu psychoedukacyjnego „Zajęcia integracyjno-adaptacyjne dla uczniów klasy I gimnazjum” ze szczególnym uwzględnieniem środowisk popegeerowskich. Prowadzi na terenie poradni Punkt Konsultacyjny ds. Dysleksji. Aktywnie współpracuje z jednostkami działającymi na terenie Pasłęka w zakresie pomocy rodzinie i przeciwdziałania przemocy w rodzinie.
6. Jan Połumackanycz , nauczyciel Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku
Nauczyciel przedmiotów zawodowych. Kierownik szkolenia praktycznego. Od wielu lat bardzo zaangażowany w przygotowania uczniów do turniejów motoryzacyjnych. W latach 2007, 2010 i 2011 drużyna szkoły zajmowała1. miejsca w turniejach wojewódzkich, a dodatkowo w 2010 r. zajęła IV miejsce w XIV Ogólnopolskim Turnieju Motoryzacyjnym w Legionowie. Realizuje i współtworzy projekty w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
7. Jerzy Sukow , nauczyciel w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Kamionku Wielkim
Nauczyciel języka polskiego. Jest współautorem projektu „Prawa Jasia i Nataszy” polegającego na badaniu praw dziecka w Polsce i Obwodzie Kaliningradzkim. W pracy wychowawczej i resocjalizacyjnej skutecznie wykorzystuje metody warsztatowe oraz własne pasje żeglarskie osiągając wymierne efekty wychowawcze. Chętnie się angażuje w życie ośrodka. Aktywnie uczestniczy z wychowankami w programach ekologicznych za które otrzymał dyplom „Przyjaciela Ziemi”. Współautor i koordynator wielu projektów w ramach programu Comenius.
8. Cezary Terech , nauczyciel w Zespole Szkół Zawodowych w Pasłęku
Nauczyciel przedmiotów zawodowych w branży stolarskiej i murarskiej. Od wielu lat jego uczniowie uzyskują 100% zdawalność z egzaminów zawodowych. Jego uczeń w 2010 r. został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Zawodowego Ochotniczych Hufców Pracy „Sprawny w zawodzie , stolarz”. Nagrodzony uczeń został zaproszony do Lizbony do udziału w europejskim konkursie Europejskie Kompetencje Zawodowe EuroSkills. W tym konkursie zajął 4. miejsce w kategorii cieśla budowlany i otrzymał „Medal of Excelence”. Cezary Terech uczestniczył w komisji tego konkursu jako obserwator.