Z dumą informujemy, że trzy nasze uczennice otrzymały stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2022/2023. Stypendia za wybitne osiągnięcia edukacyjne osiągnięte w minionym roku szkolnym otrzymały:
1. Zuzanna Walczak – klasa IVd LO o profilu przyrodniczo-medycznym, średnia ocen: 5,14, wzorowe zachowanie.
2. Patrycja Smolak – klasa IV TB w zawodzie technik logistyk, średnia ocen: 5,92, wzorowe zachowanie.
3. Hanna Zdanowska – klasa IV TC w zawodzie technik logistyk, średnia ocen: 4,88, wzorowe zachowanie.
Uczennice aktywnie uczestniczą w życiu klasy i szkoły, prezentują wysoką kulturę osobistą, są lubiane przez koleżanki i kolegów, mają wzorową opinię wśród nauczycieli. Zuzanna Walczak aktywnie bierze udział w konkursach i olimpiadach. W minionym roku szkolnym zajęła I miejsce indywidualnie oraz I miejsce zespołowo w XXI Olimpiadzie Przyroda i historia powiatu elbląskiego, II miejsce w szkolnym konkursie „Podziel się – jak nie marnować żywności” oraz III miejsce w etapie szkolnym Olimpiady o Zdrowym Stylu Życia PCK. Brała także udział w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym Alchemik.
Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymuje uczeń szkoły średniej, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.
Stypendystki odebrały dyplomy dnia 23 listopada 2022 roku, z rąk Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty, Pana Krzysztofa Jana Nowackiego. Uroczystość miała miejsce w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Elblągu. Serdecznie gratulujemy wyjątkowo zdolnym i pracowitym stypendystkom, ich rodzicom i nauczycielom, życzymy wielu sukcesów i motywacji do podejmowania dalszych wyzwań.