Uczniowie Zespołu Szkół w Pasłęku pamiętają o obchodach Ogólnopolskiego Dnia Seniora. Już po raz siódmy zaprosili słuchaczki i słuchaczy Pasłęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w progi szkoły, by wspólnie świętować i budować dialog międzypokoleniowy. Goście zostali powitani piosenką „Jej portret” Bogusława Meca w wykonaniu Michała Cichockiego z kl. II A LO, laureata wojewódzkiego konkursu wokalnego. Spotkanie otworzyła dyrektor szkoły p. Elżbieta Wasiuk, która wyraziła podziw dla energii i zapału naszych seniorów i złożyła im najserdeczniejsze życzenia z okazji Ich święta. Klasa I A LO z wychowawczynią p. Sylwią Janiszewską zaprezentowała seniorom krótką scenkę kabaretową, a klasa III TD z wychowawczynią p. Dorotą Dragan przygotowała pięknie udekorowane stoły i poczęstunek. Seniorzy nie pozostali dłużni młodzieży i także odtworzyli zabawną scenkę. Następnie przyszedł czas na sprawdzenie wiedzy gości o książkach, programach telewizyjnych i filmach z lat ich młodości. Tę część imprezy poprowadził współorganizator uroczystości p. Tomasz Rozenbajgier, prezes Towarzystwa Przyjaciół LO w Pasłęku. Okazało się, że seniorzy świetnie pamiętają lata 60. i 70. XX w. Na zakończenie panie: Zofia Kania, Hanna Olszak oraz Weronika Szaj, podzieliły się z młodzieżą wspomnieniami dotyczącymi tematu spotkania, czyli ich ulubionymi książkami, programami telewizyjnymi i filmami z lat młodości. Nie obyło się również bez ciekawostek z życia codziennego w PRL. Na zakończenie imprezy p. Helena Mendelewska, prezes PUTW wręczyła podziękowania, kwiaty i słodycze organizatorom, młodzieży i aktywnym słuchaczkom. Spotkanie zwieńczył piękny wiersz, który napisała p. Hanna Olszak. Tego typu spotkania są wartością dodaną zarówno dla starszego, jak i młodszego pokolenia pasłęczan. Cieszymy się, że pomimo różnicy wieku, wszyscy wspaniale się bawili i świetnie czuli się w swoim gronie.

info: ZS Pasłęk