Już wkrótce uczniowie Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym rozpoczną pracę na elbląskiej Starówce. Uczestnicy projektu Współczesny Elbląg w grafice. Teki Elbląskie - I zbiór współczesnych grafik Starego Miasta dokumentować będą architekturę Starego Miasta poprzez fotografie, szkice oraz tradycyjne techniki graficzne.
Unikatowe grafiki, przygotowane metodami niepowielanymi, tworzyć będą tzw. Teki Elbląskie- zbiór najlepszych prac, które zostaną przygotowane do wystawy w Ratuszu Staromiejskim.

Te wartościowe prace artystyczne przedstawią współczesny Elbląg, architekturę Starego Miasta - od kamieniczek, obiektów sakralnych przez współczesne budownictwo i pejzaż miejski. Zarówno młodzież, jak i mieszkańcy miasta na pewno docenią uchwycone piękno i unikatowość architektury Starego Miasta Elbląg.

Prace powstałe w 2011 będą pierwszym zbiorem współczesnych grafik. Z pewnością doczekają się kontynuacji, która pokaże, jak bardzo zmienia się przestrzeń wokół nas.

Projekt dofinansowany przez Prezydenta Miasta Elbląga w ramach zadania Wspieranie projektów artystycznych wzbogacających życie kulturalne elbląskiej Starówki, organizowanych podczas wakacji, w ramach Elbląskiego Lata Kulturalnego.

Dominika Lewicka-Klucznik

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Współczesny Elbląg w grafice