Po dziesięciu miesiącach wytężonej pracy uczniowie i pracownicy Zespołu Szkół w Pasłęku mogą nareszcie cieszyć się upragnionymi wakacjami. Termomodernizacja szkoły trwa, dlatego oficjalna uroczystość zakończenia roku szkolnego 2023/2024 odbyła się w Pasłęckim Ośrodku Kultury. Pełniąca obowiązki dyrektora Katarzyna Panimasz w obecności zaproszonych gości –Macieja Romanowskiego Starosty Elbląskiego, Elżbiety Wasiuk Burmistrza Pasłęka oraz Joanny Domerackiej Przewodniczącej Rady Rodziców, poinformowała o ogólnych wynikach klasyfikacji końcowej. Najwyższe wyniki w nauce uzyskały klasy I A LO (4,67), II C LO (4,30) oraz III A LO i II B LO (4,29).

Najwyższymi wynikami frekwencji mogą poszczycić się klasy I A LO, II A LO i I B LO. Najlepsze wyniki w nauce w I LO uzyskała uczennica klasy I A LO Julia Sobolewska (5,89), a w I Technikum uczennica klasy II TB Ewa Łesyk (5,68). Obie uczennice zostały wytypowane przez szkołę do stypendium Prezesa Rady Ministrów. W Branżowej Szkole I Stopnia nr 1 najlepsze wyniki uzyskała Aleksandra Mankiewicz z kl. I A BS (5,25).

Starosta Elbląski wręczył stypendia najlepszym absolwentom szkoły, dyrekcja wręczyła świadectwa z wyróżnieniem najlepszym uczniom, pożegnaliśmy również ostatnie klasy BS – świadectwa ukończenia szkoły wręczyły wychowawczynie klas: III A BS Grażyna Sadowska i III B BS Maria Kizyk. Najlepszym absolwentem został Kamil Kowalczyk z kl. III A BS (5,0).

Jednak najbardziej wzruszającym momentem uroczystości było pożegnanie pracowników szkoły, którzy odeszli na emeryturę, a są to: nauczycielka podstaw przedsiębiorczości i przedmiotów zawodowych pani Grażyna Sadowska, nauczycielka geografii Ewa Cylwik-Miszczyszyn, pedagog szkolny Marzena Konupek, nauczyciel przedmiotów zawodowych w technikum hotelarskim Bogdan Szymański, woźna Małgorzata Wolfram oraz konserwator Kazimierz Rybner.

Ponadto również oficjalnie pożegnano byłą dyrektor szkoły Elżbietę Wasiuk.

ZS w Pasłęku