Uczniowie Zespołu Szkół w Pasłęku wzięli udział w finale olimpiady „Przyroda i historia powiatu elbląskiego”. Odbył się on 12 czerwca br. w ZSEiT w Pasłęku. Nasza reprezentacja wywalczyła medalowe miejsca, zarówno indywidualnie, jak i w klasyfikacji ogólnej. Osobno rozgrywały konkurs szkoły podstawowe.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie Alicja Huk, Julia Sobolewska i Filip Włoczewski z klasy 1a LO oraz Aleksander Rokicki (2a LO), Mikołaj Drysiak i Bruno Korpysa (3a LO).

W tym roku olimpiada składała się z dwóch etapów. Pierwsza część polegała na samodzielnym przygotowaniu filmu promującego walory przyrodnicze i atrakcje historyczne gminy. A kolejne zadanie polegało na rozwiązaniu testu składającego się z pytań obejmujących historię, geografię i przyrodę regionu. I tu w dogrywce o pierwsze miejsca wzięli udział Olek i Bruno, którzy uzyskali taki sam wynik w teście. Rywalizację wygrał Bruno Korpysa zajmując 1 miejsce indywidualnie. Zespołowo drużyna chłopców zajęła również 1 miejsce, a nasz drugi zespół w tym roku zajął 3 miejsce. Nasi uczniowie otrzymali cenne nagrody ufundowane przez Macieja Romanowskiego Starostę Elbląskiego oraz Mirosława Jonakowskiego Wojewódzkiego Warmińsko-Mazurskiego Konserwatora Zabytków w Olsztynie.

Jesteśmy dumni i gratulujemy sukcesów!!!

Info. ZS Pasłęk