Zagraniczne staże zawodowe realizowane w ramach programu Erasmus+ nabierają tempa. Za nami tydzień pełen wyzwań i wrażeń, dzisiaj prezentujemy relacje uczniów kształcących się w zawodzie technik hotelarz, którzy podnoszą swoje kwalifikacje zawodowe w portugalskich hotelach i restauracjach.

„Praktyki rozpoczynaliśmy trochę zestresowani ale i z ciekawością oraz pełnym zaangażowaniem. Od poniedziałku do piątku pracujemy w Hotel Mar e Sol, Hotel Club d'Azeitão i Luna Esperanza Hotel. Wykonujemy rozmaite zadania w restauracjach hotelowych i służbie pięter, takie jak: pomoc przy śniadaniach, dezynfekowanie i nakrywanie stołów, utrzymywanie czystości, zbieranie potraw z bufetu, sprzątanie pokoi hotelowych czy ścielenie łóżek. Atmosfera w pracy jest przyjemna a ludzie przyjaźni i bardzo otwarci, co ułatwia nam odnalezienie się w nowych warunkach.

Zachęcamy wszystkich do udziału w zagranicznych praktykach zawodowych organizowanych w ramach programu ERASMUS+ !!!

Praktykanci Milena, Julia, Kinga, Kornelia i Norbert

ZS w Pasłęku